MP w lekkoatletyce: medale sportowców Śląska Wrocław

WK, PAP | Utworzono: 2023-07-28 08:42
MP w lekkoatletyce: medale sportowców Śląska Wrocław - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Świderski pewnie triumfował w trójskoku i zdobył złoty medal. Z kolei Czeronek zajął drugie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Wygrał Maciej Megier.

W pozostałych konkurnecjach Dominik Kopeć i Ewa Swoboda zostali mistrzami Polski w biegu na 100 metrów. Na dystansie 1500 m triumfowali Filip Ostrowski i Aleksandra Płocińska.

Niemal 37-letni Adrian Świderski po raz kolejny został mistrzem Polski w trójskoku. Zawodnik Śląska Wrocław w najlepszej próbie uzyskał 16,05 m. Na podium stanęli też Dawid Krzemiński - 15,78 i Jan Kulmaczewski - 15,38. Wśród kobiet trzy czołowe miejsca zajęły Adrianna Laskowska - 13,64, Karolina Młodawska - 13,25 i Agnieszka Bednarek - 13,18.

W biegu na 3000 m z przeszkodami triumfowała Aneta Konieczek - 9.30,62. Trzecie miejsce zajęła jej siostra Alicja - 9.36,60, a druga Kinga Królik poprawiła rekord życiowy na 9.31,84. Najlepszymi mężczyznami w tej konkurencji byli Maciej Megier - 8.44,17, Mikołaj Czeronek - 8.45,77 i Mateusz Kaczmarek - 8.47,09.

Michał Haratyk zdobył już dziewiąty medal MP na stadionie, w tym szósty złoty. W najlepszej próbie pchnął kulą 20,32 i wyraźnie pokonał Szymona Mazura - 20,04 i Konrada Bukowieckiego - 19,96. Wśród kobiet trzy czołowe miejsca zajęły Klaudia Kardasz - 17,83, Zuzanna Maślana - 16,81 i Paulina Guba - 16,59.

Daria Zabawska piąty raz w karierze została mistrzynią Polski w rzucie dyskiem. Zawodniczka AZS UMCS Lublin w najlepszej próbie uzyskała wynik 60,77. Medale zdobyły też Karolina Urban - 54,50 i Weronika Muszyńska - 54,42.

Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim potrwają do soboty. W piątek odbędą się m.in. finały biegów na 400 m z udziałem Natalii Kaczmarek oraz konkursy rzutu młotem, w których wystąpią m.in. Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki. W sesji porannej wystartują chodziarze - mężczyźni na 10 000 m, a kobiety na 5000 m.