Ekoakcje w cenie i z dofinansowaniem - szkoły mogą się ubiegać o pieniądze

Beata Makowska, MC | Utworzono: 2023-07-28 13:24 | Zmodyfikowano: 2023-07-28 13:24
Ekoakcje w cenie i z dofinansowaniem - szkoły mogą się ubiegać o pieniądze - fot. Beata Makowska
fot. Beata Makowska

Dolnośląskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą się starać o dofinansowanie akcji ekologicznych - mogą to być drobne akcje: pikniki ekologiczne, seminaria, warsztaty, zajęcia w terenie.

- Kwota do 8 tysięcy złotych, i co ważne, 100 procent kosztów kwalifikowanych jest finansowanych, tak więc szkoła ze swojej strony nie musi dodawać środków finansowych. Są to drobne akcje: pikniki ekologiczne, seminaria, warsztaty, szkolenia, szkolenia e-lerningowe, zajęcia w terenie, konferencje, wydarzenia edukacyjne, mówi prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Łukasz Kasztelowicz.

 

Cenne są zwłaszcza zajęcia w terenie  – powiedział Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska. -Ja tutaj taką dużą uwagę zwracam na te zajęcia terenowe, ponieważ myślę, że to one, poprzez obcowanie z przyrodą dają taki największy efekt edukacyjny, ale tutaj jest wolność wyboru.

Zakres tematyczny konkursu to przeciwdziałanie emisjom i transport niskoemisyjny. Termin naboru wniosków trwa do dnia 31 sierpnia 2023 roku. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.