Darmowy kurs pierwszej pomocy - powinien przejść go każdy

MC | Utworzono: 2023-07-31 08:56 | Zmodyfikowano: 2023-07-31 08:56
Darmowy kurs pierwszej pomocy - powinien przejść go każdy - fot. Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy
fot. Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Uczestnicy kursów nie tylko mają okazję poznać teorię, ale także poćwiczyć RKO, pozycję bezpieczną oraz opatrywanie ran. Poza tym ćwiczą, jak należy zachować się w sytuacji kryzysowej. -Najważniejsze to zachować zimną krew i nie bać się podjąć interwencji – mówi Radiu Wrocław Agnieszka Duda, nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa w X LO we Wrocławiu, biorąca udział w szkoleniach. -Jak jest wiele osób, to zawsze musi być ktoś, kto zapyta, czy pogotowie wezwane. Ja nie miałam takiej sytuacji, dla mnie to stres i emocje, ja krwotok zatamuję, pytanie tylko, co mam do dyspozycji.

Przy okazji rozwiewano największe mity, że udzielając nieprawidłowo pomocy, można bardziej zaszkodzić niż pomóc. -Stawka jest najwyższa, więc nie możemy się wahać. Trzeba działać – mówi Radiu Wrocław Michał Podgórski, ratownik medyczny. -Każda pierwsza pomoc jest dobra i warto znać kilka podstawowych zasad. Laik nie musi udzielać pomocy profesjonalnie poszkodowanemu, ale może starać się działać logicznie i na tyle, ile potrafi pomóc najlepiej, jak może.

Ratownicy przekonują, metody stale się rozwijają i pozwalają nieść pomoc szybciej i skuteczniej. Szkolenia powinniśmy, dla własnego bezpieczeństwa, przechodzić nie rzadziej niż co 2 lata.

Kursy odbywają się w Przestrzeni Trzeciego Wieku WCRS, pl. Solidarności 1/3/5, a zapisać się można przez internetowy formularz. Organizowane są cyklicznie w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca, a udział w nich jest bezpłatny.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.