Wystartował Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Joanna Łukaszewska, AO | Utworzono: 2023-08-01 08:24 | Zmodyfikowano: 2023-08-01 08:29
Wystartował Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią - fot. gov.pl
fot. gov.pl

Od dziś do 7 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. To, jak informuje Ministerstwo Zdrowia, jedyny sposób żywienia noworodków i niemowląt, który zapewnia im właściwy rozwój i optymalny stan zdrowia.

- Każdy taki tydzień ma swoje hasło - mówi Anna Koronkiewicz-Wiórek ze stowarzyszenia ochrony, promocji i wsparcia karmienia piersią:

tasma 0108 piersi1 (global)

"W tym roku tym hasłem jest: Stwórzmy warunki do karmienia piersią, poprawmy sytuację pracujących rodziców. Jeżeli chodzi o Polskę, to nasze prawo całkiem nieźle wygląda: przerwa na karmienie piersią, regulację dotyczącą pomieszczeń dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią, a poza tym mamy właśnie przepisy sprzyjające karmieniu piersią."

Darmowe porady dotyczące karmienia piersią i powrotu po porodzie do pracy odbędą się 3 sierpnia w centrum aktywności lokalnej na wrocławskich Maślicach. Spotkanie poprowadzi prawniczka Anna Koronkiewicz-Wiórek:

"Jeżeli ktoś ma ochotę i jest z wrocławia, zapraszam do CAL-u Maślice, 3 sierpnia od godziny 17 do 19 będę razem z koleżanką z Fundacji Rodzić po ludzku mieć takie darmowe spotkanie dotyczące karmienia piersią i powrotu do pracy i ja te wszystkie kwestie prawne tam szczegółowo opowiem."

- mówi Anna Koronkiewicz-Wiórek

Pokarm kobiecy ma unikalne właściwości – zawiera wszystko, co jest potrzebne, by dziecko rozwijało się prawidłowo. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka.

O karmieniu piersią rozmawialiśmy także w cyklu Misja Europa:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.