Poprawa jakości snu a masaż w fotelu masującym

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-08-19 10:50
Dodaj do Wykop.pl
Poprawa jakości snu a masaż w fotelu masującym - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Dlaczego coraz częściej miewamy problemy ze snem?

Źle śpimy z wielu powodów, w tym nadmiaru stresu, niezdrowego stylu życia, technologicznych zakłóceń, przebodźcowania, czy problemów zdrowotnych. Nieprawidłowy tryb snu, niewłaściwe otoczenie sypialni czy starzenie się również wpływają na jego jakość. 


Fotel masujący a lepszy sen

Fotel masujący może znacząco poprawić jakość snu poprzez kilka kluczowych mechanizmów. Delikatne ruchy ramion masujących relaksują mięśnie, redukując napięcie i stres, co sprzyja spokojnemu zasypianiu. Stymulacja krążenia krwi przez masaż poduszkami powietrznymi wspomaga dotlenienie tkanek i usuwanie toksyn, co przekłada się na lepszą regenerację organizmu podczas snu. Dodatkowo, działanie fotela masującego ma wpływ na wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Chroniczny stres może prowadzić do bezsenności, a to przekłada się na złe funkcjonowanie całego organizmu: jesteśmy zmęczeni, znacząco obniża się efektywność naszej pracy, pogarsza się zdolność koncentracji oraz zapamiętywania, nie mówiąc już o obniżonym nastroju.

Regularny masaż może znacząco wpłynąć na redukcję stresu, który towarzyszy wielu z nas - niezależnie od wykonywanej pracy i zajmowanego stanowiska. Tworząc wieczorny rytuał masażu w fotelu masującym, pozwalamy sobie na chwilę tylko dla siebie, możemy ukoić nerwy i wyciszyć się, co może pomóc w zasypianiu. 

Stwórz rutynę, której uzupełnieniem będzie masaż. Warto rozważyć chodzenie spać i wstawanie o stałej porze, niejedzenie obfitych posiłków bezpośrednio przed snem oraz ograniczenie korzystania z urządzeń, które są źródłami niebieskiego światła. To wszystko w połączeniu z masażem może pomóc w łatwiejszym zasypianiu.


Domowa strefa relaksu z fotelem masującym

Wyznacz odpowiednie miejsce do korzystania fotela z masażem. Najczęściej fotele do masażu ustawiane są w salonie.  Jeśli jednak chcesz zadbać o wyciszenie przed snem, warto rozważyć umieszczenie fotela masującego w sypialni. Zadbaj o otoczenie - włącz relaksującą muzykę i postaw na odpowiednie, stonowane oświetlenie.


Popraw swoje samopoczucie dzięki fotelowi masującemu Rest Lords. Skontaktuj się z doradcami, a pomogą Ci w doborze odpowiedniego fotela. Umów się na wizytę w salonach wystawowych:  R-ShowRoom - najnowszy, półautonomiczny salon wystawowy, Warszawa ul. Płosa 1 lok. U3; Olsztyn ul. Szewczenki 7 lok. 1; Wrocław ul. Prądzyńskiego 46 lok. 1B.

 

Reklama