Miedź nadal niepokonana

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2023-08-21 06:00 | Zmodyfikowano: 2023-08-21 06:00
Miedź nadal niepokonana - fot. miedzlegnica.eu

Wicelider z Legnicy był zdecydowanym faworytem w konfrontacji ze Stalą, która przed dzisiejszym meczem miała na koncie zaledwie 1 punkt i w tabeli I ligi wyprzedzała tylko Chrobrego.

Zgodnie z oczekiwaniami, Miedź rozpoczęła od mocnego uderzenia i już w 4 minucie objęła prowadzenie, gdy po zagraniu piłki z lewej strony pola karnego przez Kamila Antonika, Łukasz Góra niefortunnym podbiciem skierował ją do bramki Stali. Gospodarze poszli za ciosem i szukali okazji do podwyższenia wyniku, a bliski zdobycia drugiego gola był Damian Michalik, lecz w 18 min. trafił w poprzeczkę. W 35 min. piłkę w siatce Stali umieścił Kamil Drygas, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Za to w 41 min. nie było wątpliwości, gdy po rzucie wolnym Ruben Hoogenhout głową skierował piłkę do bramki gości i do przerwy było 2:0 dla legniczan, bo w doliczonym czasie gry szansę na kontaktowego gola zmarnował Góra.

Po zmianie stron Stal ruszyła do odrabiania strat, ale choć przeważała, to jednak długo nie była w stanie zagrozić bramce Miedzi. W końcu goście dopięli swego, gdy w 72 min. na indywidualną akcję zdecydował się Krystian Wachowiak, który wykończył ją precyzyjnym strzałem przy słupku. Umiejętnie broniący się gospodarze nie pozwolili sobie strzelić kolejnej bramki i wygrali 2:1.

Po końcowym gwizdku Kamil Antonik nie krył rozczarowania postawą Miedzi w drugiej połowie meczu ze Stalą.

W podobnym tonie mecz podsumował bramkarz Miedzi Jakub Mądrzyk.

Po dzisiejszym zwycięstwie ze Stalą 2:1 i przy porażce GKS-u Tychy w Gdyni z Arką, Miedź została samodzielnym liderem 1 ligi.

Miedź Legnica – Stal Rzeszów 2:1 (2:0)

Bramki: Kamil Antonik (4’), Ruben Hoogenhout (41’) – Krystian Wachowiak (72’)

Żółte kartki: Emmanuel Agbor (61’) - Krystian Wachowiak (60’), Krzysztof Danielewicz (90’)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Kończewice)

Miedź: Jakub Mądrzyk - Kamil Drygas (60’ Krzysztof Drzazga), Michał Kostka, Emmanuel Agbor (81’ Andrzej Niewulis), Damian Tront, Jurich Carolina, Nemanja Mijusković, Mehdi Lehaire (67’ Patryk Pierzak), Damian Michalik (81’ Bartosz Guzdek), Ruben Hoogenhout, Kamil Antonik (67' Marcel Mansfeld)

Stal: Jakub Wrąbel - Patryk Warczak, Krzysztof Danielewicz (90’ Vadym Yavorskyi), Wiktor Kłos (60’ Szymon Łyczko), Bartłomiej Poczobut, Andreja Prokić (71’ Cesar Luis Pena Lucumi), Kamil Kościelny, Kacper Sadłocha (60’ Jesus Antonio Diaz Gomez), Krystian Wachowiak, Manuel Ponce Garcia (71’ Szymon Kądziołka), Łukasz Góra