Dwa gole Drygasa, trzy punkty Miedzi

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-11-26 20:08 | Zmodyfikowano: 2023-11-27 09:55
Dwa gole Drygasa, trzy punkty Miedzi - fot. miedzlegnica.eu

Od samego początku inicjatywę na boisku przejęła Miedź. W 8 minucie sprytnie uderzył Damian Tront, ale Mateusz Kos nie dał się zaskoczyć. Chwilę później golkiper sosnowiczan nie miał już szans. Kamil Drygas zagrał prostopadle do Damiana Michalika. Ten oddał piłkę Michałowi Kostce, który zacentrował, a wbiegający w pole karne Kamil Drygas strzałem głową pokonał bramkarza zespołu znad Brynicy.

Z kolei w 13 minucie groźnie główkował Meik Karwot, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Siedem minut później tuż obok słupka po podaniu Michalika strzelał Drygas. W 28 minucie z rzutu wolnego nad bramką strzelał Juan del Carmen Camara Mesa. Dwie minuty później groźną akcję przeprowadził Joel Valencia, który uderzył nieznacznie nad poprzeczką. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu doskonale znanego w Legnicy Juana Camary z rzutu rożnego obok bramki główkował Kamil Biliński.

Cztery minuty po wznowieniu gry groźnie strzelał Drygas, ale Kos był na posterunku. W 55 minucie niecelnie uderzył Tarsicio Aguado Arriazu, za chwilę w groźnej sytuacji znalazł się Marcel Mansfeld, ale po rykoszecie skończyło się tylko kornerem. W 60 minucie po błędzie Camary w defensywie do piłki w polu karnym dopadł Michalik, ale nie zdołał pokonać golkipera drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego.

W 68 minucie Miedź wreszcie zadała drugi cios. Drygas pięknym strzałem pokonał bezradnego bramkarza czterokrotnych zdobywców Pucharu Polski. Sześć minut później głową odpowiedział Marek Fabry, lecz Jakub Mądrzyk pewnie chwycił piłkę. W 81 minucie Bartosz Guzdek przegrał pojedynek sam na sam z Kosem. W 85 minucie Mądrzyk ekwilibrystyczną interwencją uratował swój zespół przed stratą bramki. Dwie minuty później obok bramki strzelał z okolic szesnastki Sebastian Bonecki. W 90 minucie na boisku zameldował się Miłosz Lewandowski, dla którego był to debiut w pierwszym zespole Miedzi w Fortuna 1 Lidze.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

Bramki: Kamil Drygas (8’, 68’)

Żółte kartki: Ruben Hoogenhout (27’) - Juan del Carmen Camara Mesa (54’)

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

Widzów: 3 227

Miedź: Jakub Mądrzyk - Tarsicio Aguado Arriazu, Kamil Drygas (76’ Daniel Stanclik), Michał Kostka (46’ Szymon Zalewski), Emmanuel Agbor, Damian Tront, Nemanja Mijusković, Florian Hartherz, Damian Michalik (76’ Bartosz Guzdek), Ruben Hoogenhout (90’ Miłosz Lewandowski), Marcel Mansfeld (65’ Krzysztof Drzazga)

Zagłębie: Mateusz Kos - Oleksii Bykov, Kamil Biliński (64’ Marek Fabry), Juan del Carmen Camara Mesa (64’ Konrad Wrzesiński), Vedran Dalić, Sebastian Bonecki, Joel Valencia (77’ Tymoteusz Klupś), Marcel Ziemann, Kamil Bębenek (64’ Nikodem Zielonka), Maksymilian Rozwandowicz, Meik Karwot (73’ Dean Guezen)