Wicemistrzowie Polski wygrywają w sparingu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-08-22 21:10
Wicemistrzowie Polski wygrywają w sparingu  - fot. wks-slask.eu

Po wyrównanej pierwszej kwarcie na minimalnym prowadzeniu (18:17) była Stal. W ekipie Śląska z bardzo dobrej strony pokazywał sie Kulvietis, który dwukrotnie trafił za trzy i po 10 minutach miał na koncie 10 punktów. 4 punkty i 3 zbiórki na koncie miał z kolei Miletić.

W kolejnej części gry wrocławianie weszli na wyższe obroty i budowali swoje prowadzenie, które w przerwie wynosiło 8 punktów (46:38). Podopieczni Olivera Vidina odważnie atakowali kosz, czego efektem było kilka akcji 2+1 i efektowny wsad Mileticia. Serb, podobnie jak Kulvietis, w pierwszej połowie zanotował dwucyfrową liczbę punktów, a trzecim strzelcem naszej drużyny był Jakub Piśla (7 oczek).

Z biegiem czasu gospodarze coraz bardziej powiększali wypracowaną wcześniej przewagę. W pewnym momencie wynosiła ona nawet 18 punktów, a przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 72:56. Kolejną efektowną akcją popisał się Miletić, który już po niespełna 30 minutach miał na koncie solidne double-double. Wsad z faulem zaliczył także Mikołaj Adamczak, a wyższego rywala blokiem zatrzyma Piśla.

Ostatnia kwarta była już jedynie formalnością i okazją do przetestowania kolejnych wariantów taktycznych, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 89:70 dla gospodarzy. Dusan Miletić ostatecznie zakończył mecz z 23 punktami i 16 zbiórkami, a Saulius Kulvietis zanotował 16 oczek. Warto wyróżnić także dobre występy młodych graczy WKS-u – Adamczaka, Piśli czy Aleksandra Wiśniewskiego.

WKS Śląsk Wrocław – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:70 (17:18, 29:20, 26:18, 17:14)

Punkty dla Śląska: Dusan Miletić 23, Litwin Saulius Kulvietis 16, Aleksander Wiśniewski 13, Jakub Piśla 10, Hassani Gravett 8, Daniel Gołębiowski 8, Mikołaj Adamczak 6, Oskar Hlebowicki 3, Szymon Nowicki 2, Przemysław Kociszewski 0.