Budynek komunalny przy ul Brata Alberta 4, w Świdnicy będzie miał lokatorów

Bartosz Szarafin, BM | Utworzono: 2023-08-26 06:00 | Zmodyfikowano: 2023-08-25 22:31
Budynek komunalny przy ul Brata Alberta 4, w Świdnicy będzie miał lokatorów - Fot: Urząd Miasta w Świdnicy
Fot: Urząd Miasta w Świdnicy

- Urzędnicy zachęcają zainteresowanych rekrutacją do kontaktu. Czasu jest mało, bo tylko do końca sierpnia. Jakie mieszkania przygotowano? - wymienia Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

- Powstało tam 25 lokali mieszkalnych: jedno-,dwu- i trzy-pokojowych z przynależnymi komórkami lokatorskimi. Trzy z tych mieszkań przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Przygotowano także 40 miejsc parkingowych w tym dwa dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

W rekrutacji pierwszeństwo mają osoby z listy oczekujących na mieszkanie komunalne. Wnioski mogą też składać obecni najemcy mieszkań komunalnych, pod warunkiem posiadania udokumentowanych dochodów i spełniania kryteriów dochodowych. Zaległości czynszowe są niedopuszczalne, a otrzymując nowe mieszkanie, będzie trzeba oddać gminie dotychczasowe.

- We wrześniu przewiduje się wręczenie kluczy - dodaje Magdalena Dzwonkowska.

- O przydział mieszkania w pierwszej kolejności starać się będą mogły osoby, które umieszczone są na tak zwanych listach mieszkalnych zamian i wykwaterowań, ale i również obecni najemcy mieszkań komunalnych. Osoby te nie mogą posiadać zaległości czynszowych.

W przypadku najmu innego lokalu komunalnego dotychczasowe mieszkanie będzie trzeba oddać.

Czynsz wyniesie niecałe 12 zł za m2, a w zależności od kondygnacji i standardu może być odpowiednio wyższy o 10 lub 15%. Budowa kosztowała ponad 9 mln zł, z czego 4,4 mln zł uzyskano z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Czynsz wyniesie niecałe 12 zł za m2, a w zależności od kondygnacji i standardu może być odpowiednio wyższy o 10 lub 15%. Budowa kosztowała ponad 9 mln zł, z czego 4,4 mln zł uzyskano z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~INFORMACJA2023-08-26 06:29:27 z adresu IP: (2a00:f41:7054:c3:0:x:x:x)
Wrocław Ulica Rogowska. Sklep Biedronka Każdy z nas szuka oszczędności i wchodząc do sklepu oczekuje miłej obsługi,świeżego towaru nie wspominając o warzywach i owocach,aktualnych cen. Czy oczekuje za wiele ? Biedronka na Rogowskiej we Wrocławiu to skandal jakich mało i z tego co się orientuję z sufitu ciągle kapie woda. Wiadra stoją po dwa-trzy tygodnie. Co z nami klientami czy my musimy to znosić ? Przecież wydajemy w tym sklepie swoje ciężko zarobione pieniądze nie należy się nam ten luksus ? W postaci czystego sklepu i miłej obsługi. Pozdrawiam kierownika rejonu.