Sparingowa wygrana koszykarzy Śląska Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2023-08-31 07:45
Sparingowa wygrana koszykarzy Śląska Wrocław - fot. wks-slask.eu

Koszykarze Śląska Wrocław pokonali czeski zespół BK Pardubice 103:84 w sparingowym meczu rozegranym w hali przy ulicy Mieszczańskiej.

Do kolejnego spotkania w sezonie przygotowawczym Śląsk przystąpił bez kilku kontuzjowanych zawodników. Do Arcioma Parachouskiego, Łukasza Kolendy i Michała Sitnika dołączył Jawun Evans. Rozgrywający na jednym z treningów doznał urazu kolana, a jego przerwa potrwa minimum dwa tygodnie.

Początek spotkania był dość nerwowy z obu stron, ale po kilku minutach wrocławianie zaczęli zyskiwać przewagę. Efektownym wsadem popisał się Jakub Nizioł, akcję 2+1 zaliczył Aleksander Wiśniewski, regularnie punktował Dusan Miletić. Dzięki temu Śląsk na początku drugiej kwarty prowadził już 28:16.

Przed przerwą różnicę nad rywalami udało się jeszcze dość znacznie powiększyć. Pierwsze skrzypce grali zawodnicy zagraniczni, ale młodzi Polacy mocno walczyli, by z jak najlepszej strony pokazać się trenerom przed startem sezonu. W efekcie do szatni Śląsk schodził prowadząc aż 57:37 i dominując w niemal każdym aspekcie gry.

Druga połowa przy takim wyniku była właściwie formalnością. Gospodarze przez cały czas utrzymywali dwucyfrową przewagę i kontrolowali przebieg meczu, przy okazji mając możliwość przetestowania wielu wariantów taktycznych. Najwięcej punktów dla Śląska - 23 zdobył Jakub Nizioł.

Śląsk Wrocław – BK Pardubice 103:84 (23:16, 34:21, 23:25, 23:22)