Poniedziałkowy podcast RWK: w niszowych wytwórniach drzemie pasja

Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2023-09-02 18:32 | Zmodyfikowano: 2023-09-02 18:40

Outlines i Ubocze Rec. to biegunowo różne - pod względem stylistyk - przykłady tego, jak małe wytwórnie radzą sobie w czasach dominacji streamingu i schyłku płyty kompaktowej. Działać nie jest łatwo, ale wiążę się to z satysfakcją. Obie wytwórnie poruszają się po niszach, które przyciągają pasjonatów muzyki wymykającej się szufladkom. Obie spina pasja i zaangażowanie ich twórców.  

Współodpowiedzialnym za Ubocze Rec. jest Łukasz Bejnar,  kurator i animator sceny niezależnej. Udziela się w kilku multimedialnych i muzycznych projektach (np. Monument Zero), ma swój wkład w tworzenie programu Festiwalu Podwodny Wrocław. Oto fragment rozmowy na naszej antenie. Kluczowe wątki obracają się wokół płyt, planów i ambicji związanych z Ubocze Rec.

 

 

Dla Pawła "Paide" Dunajko prowadzenie kasetowego labelu Outlines przenika się z życiowym rytmem i wynika z wypracowanej latami metody. Naszą rozmowę zaczynamy od zastrzeżeń na temat płyty winylowej i pochwały kasety. 

 

Kameralna w swoim formacie wrocławska wytwórnia Outlines ma odbiorców i fanów rozrzuconych po świecie. Wczesnym latem tego roku wytwórnia doczekała się omówienia na łamach prestiżowego i wpływowego periodyku "The Wire". Czy z doświadczeń Pawła "Paide" Dunajko wynika nauka dla innych? Warto się nad tym zastanowić.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.