W Kłodzku zakończyły się utrudnienia na drodze dojazdowej do szpitala

Jarosław Wrona, PP | Utworzono: 2023-09-08 08:35 | Zmodyfikowano: 2023-09-08 08:35
W Kłodzku zakończyły się utrudnienia na drodze dojazdowej do szpitala - fot. Jarosław Wrona
fot. Jarosław Wrona

Pod drogą zmodernizowano infrastrukturę techniczną, powstały też nowe chodniki. Jak zapowiada burmistrz Kłodzka Michał Piszko, zmiany czekają też kierowców parkujących wzdłuż tej trasy:

– Ta droga dojazdowa do szpitala z jednej i z drugiej strony będzie posiadała zakaz parkowania i nie będzie już można parkować pojazdów na drodze ze względu na to, że i wcześniej utrudniały one poruszanie się kierowców, ale również pojazdów szpitalnych. Będą zakazy i one będą egzekwowane przez straż miejską.

Ostatecznie, koszt przebudowy u. Zamiejskiej wyniósł 7,5 mln złotych, a gmina otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa. W najbliższym czasie rozpoczną się remonty ulic, które ucierpiały podczas nawałnicy w 2021 roku.

– Będziemy realizować zadanie ulicy Hołdu Pruskiego i Wolności z pełną wymianą podbudowy. Tam również w ramach projektu oświetleniowego są wymieniane punkty świetlne. Do 11 września zbieramy oferty na zadanie związane z ulicą Łąkową, gdzie również otrzymaliśmy dofinansowanie rządowe.

Wykonawca na przebudowę ulic Wolności i Hołdu Pruskiego będzie miał 15 miesięcy. Przebudowę ulicy Łąkowej zaplanowano na 3 miesiące.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.