Wygrana piłkarzy ręcznych Zagłębia po rzutach karnych

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-10 21:57
Wygrana piłkarzy ręcznych Zagłębia po rzutach karnych - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Pierwsza połowa w wykonaniu Zagłębia była delikatnie mówiąc nie najlepsza. Wolna gra, dużo błędów własnych, nieskuteczne rzuty – to wszystko złożyło się na to, że gdańszczanie szybko wypracowali sobie dość wyraźną przewagę. Co prawda Miedziowi wygrywali 1:0 i 3:2, ale później na parkiecie rządzili gospodarze. Przewaga Wybrzeża wynosiła 4-5 bramek, a pod koniec pierwszej części spotkania było to nawet sześć trafień. Lubińską defensywę raz po raz nękał Jakub Będzikowski, który solidnie pracował na miano najskuteczniejszego gracza spotkania.

W drugiej połowie rozgrywający Wybrzeża również szalał na parkiecie, jednak po zmianie stron kibice oglądali już zupełnie inne Zagłębie. Lubinianie poprawili skuteczność i defensywę, a w bramce znakomicie prezentował się Damian Procho. Podopieczni Tomasza Kozłowskiego i Sebastiana Gałacha nie poddawali się i cały czas walczyli o korzystny wynik. Upór i wiara w końcowy sukces przyniosła efekt. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania na tablicy wyników widniał remis, a dwie minuty później prowadzenie gościom dał Danylo Hlushak – 24:23. Ostanie minuty meczu to już prawdziwy rollercoaster. Chociaż obie ekipy mogły rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie gry ostatecznie po sześćdziesięciu minutach padł remis po 27, co oznaczało konkurs rzutów karnych. W nich lubinianie nie dali najmniejszych szans rywalom, wygrywając pewnie 4:1 i inkasując cenne dwa punkty.

Energa Wybrzeże Gdańsk – MKS Zagłębie Lubin 27:27 (14:9) k.1:4

Energa Wybrzeże: Poźniak (13/28 - 34%) - Będzikowski 10, Zmavc 4, Pieczonka 4, Stępień 3, Jachlewski 2, Domagała 1, Powarzyński 1, Siekierka 1, Papaj 1, Milicević, Papina, Peret.

Zagłębie: Schodowski (4/16 - 25%), Procho (10/25 - 40%) - Krysiak 6, Hlushak, 4, Drozdalski 4, Moryń 3, Pedryc 2, Bekisz 2, Kałużny 2, Rutkowski 2, Iskra 1, P.Krupa 1, Stankiewicz, R.Krupa.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.