Zagłębie nie dało szans rywalkom

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-08 21:55
Zagłębie nie dało szans rywalkom - fot. zaglebie.lubin.pl

KGHM MKS Zagłębie zaczęło od prowadzenia 2:0, ale kilka minut później przyjezdne odrobiły straty. Kolejne fragmenty spotkania to przewaga mistrzyń i zdobywczyń Pucharu Polski, które zdobyły kilka bramek z rzędu. Skuteczna gra w ataku i udana w defensywie sprawiły, że po kwadransie było 10:6 dla Miedziowych. W tym czasie aż cztery bramki na swoje konto zapisała skrzydłowa Daria Michalak. Z biegiem czasu Gniezno zmniejszyło dystans do dwóch trafień – 13:11, ale końcówka pierwszej połowy to już prawdziwa dominacja lubinianek. KGHM MKS Zagłębie zanotowało znakomitą serię i do przerwy wygrywało 18:12.

Druga połowa zaczęła się od udanych akcji w defensywie po obu stronach, ale to znów Miedziowe były skuteczniejsze. Mistrzynie Polski nakręcały się z każdą kolejną akcją i powiększyły jeszcze swoją przewagę, która zbliżała się do dziesięciu trafień. Lubinianki kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie zmierzały po kolejny komplet punktów.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Urbis Gniezno 32:23 (18:12).

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Daria Michalak 8, Aneta Promis, Daria Przywara i Patricia Matieli po 5; dla Urbis - Żaneta Lipok 6, Malwina Hartman i Monika Łegowska po 4, Zofia Bartkowiak 3.