Rusza charytatywny bieg "Śnieżka - from sunrise to sunset"

Jakub Thauer, AO | Utworzono: 2023-09-11 13:07 | Zmodyfikowano: 2023-09-11 13:09
Rusza charytatywny bieg "Śnieżka - from sunrise to sunset" - fot. Piotr Kamiński
fot. Piotr Kamiński

Wyzwanie podjął sportowiec i wolontariusz – Piotr Kamiński. Już jutro, 12 września, planuje, w szczytnym celu, wbiegać i zbiegać czarnym szlakiem ze Śnieżki od wschodu, aż do zachodu słońca.

„Założenie jest takie, że za każde zdobycie szczytu można deklarować kwotę, jaką chciałoby się wpłacić na zbiórkę, a zbieramy na aktywne wakacje dla dzieci z jeleniogórskich domów dziecka. Trasa liczy około 13 kilometrów. To jest już trasa góra-dół. Jest to mniej-więcej 800 metrów w pionie, także jest co robić i miejmy nadzieje, że ciało to wytrzyma.” - mówi Piotr Kamiński.

- Celem tego wyzwania jest zbiórka funduszy na aktywne, połączone ze sportem wakacje dla dzieciaków z jeleniogórskich domów dziecka będących pod opieką Fundacji "Moja Fundacja" – mówi wiceprezes organizacji Michał Ślemp.

„Robimy to po to, żeby zebrać środku na wakacje dla dzieci, które są w domach dziecka na terenie Karkonoszy. Chcemy, żeby mieli lepsze życie, lepsze możliwości. Dlatego dbamy na co dzień o ich pasje, a zebranie środków pozwala nam zabrać ich na wakacje, takie, które związane są z ich pasjami i będziemy mogli dzięki temu dalej ich rozwijać.”

Do zebrania jest aż 100 tysięcy złotych, żeby na wakacje wysłać około 50 dzieci. To jednak niejedyne akcje, które planuje „Moja Fundacja” Szczegóły i zbiórka na portalu – pomagam.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.