Policjanci przejęli 10 kg narkotyków. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu

WK, PAP | Utworzono: 2023-09-15 12:37 | Zmodyfikowano: 2023-09-15 12:37
Policjanci przejęli 10 kg narkotyków. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

Starsza aspirant Aleksandra Freus poinformowała, że to funkcjonariusze z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową KMP we Wrocławiu zdołali zebrać dane, które pozwoliły namierzyć dwóch mężczyzn.

- Pozyskane informacje posłużyły do ustalenia danych i namierzenia dwóch wrocławian mających istotne znaczenie w procederze narkotykowym. W trakcie policyjnych czynności zabezpieczono łącznie ponad 10 kilogramów narkotyków. Była to m.in. amfetamina, kokaina oraz marihuana - powiedziała policjantka.

Oprócz tego, kryminalni ujawnili także wagi elektroniczne, gotówkę w kwocie 6,5 tys. zł, a także rewolwer i radiostacje, przy pomocy których podejrzani najprawdopodobniej się komunikowali.

- 38-latek oraz jego o 13 lat starszy wujek zostali zatrzymani, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - powiedziała policjantka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.