Kolejna wygrana szczypiornistów Chrobrego

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-24 21:08 | Zmodyfikowano: 2023-09-24 21:20
Kolejna wygrana szczypiornistów Chrobrego - fot. chrobryhandball.pl

MKS przystępował do tego spotkania z zaledwie trzypunktowym dorobkiem. Gospodarze chcąc odbić się od dołu tabeli musieli zacząć wygrywać. Ale na kolejne punkty będą musieli poczekać… W niedzielę wyraźnie lepszy był KGHM Chrobry. Głogowianie mają już 12 punktów i plasują się w czołówce superligowej tabeli.

Początek meczu wskazywał, że kibice zobaczą wyrównany pojedynek. Gospodarze starali się trzymać wynik na swoją korzyść, choć to prowadzenie kaliszan nie było większe, niż jednobramkowe. Tak było do około 20. minuty, kiedy to głogowianie wrzucili wyższy bieg, a bramkę zamurował Stachera. Końcówka pierwszej części meczu to wyraźna dominacja CHR. Cztery szybkie trafienia dały głogowianom 5-bramkowe prowadzenie do szatni.

Po przerwie KGHM Chrobry pilnował wyniku i wygrana nie była zagrożona ani przez chwilę. Chrobry dowiózł do końcowej syreny wysoki, korzystny wynik.

Energa MKS Kalisz – KGHM Chrobry Głogów 24:28 (11:16)

Energa MKS: Hrdlicka – Krępa 2, Starcević 6, Nejdl 3, Kowalczyk 2, Kus 1, Biernacki, Wróbel 3, K. Pilitowski, M. Pilitowski 1, Bekisz 5, Karlas 1, Karpiński

KGHM Chrobry: Stachera, Dereviankin – Wrona, Zieniewicz 4, Kosznik 4, Tilte 3, Orpik 2, Jamioł, Dadej, Matuszak 3, Otrezov, Styrcz 7, Paterek 5, Skiba