Dobra gra bramkarza to za mało

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-10-01 20:00
Dobra gra bramkarza to za mało - fot. mat. prasowe MKS Zagłębia Lubin
fot. mat. prasowe MKS Zagłębia Lubin

Zagłębie rozpoczęło mecz udanie i po trzech minutach i trafieniach Dawida Krysiaka i Danillo Hluskaha wygrywało 2:0. Miedziowi mieli swoje szanse na podwyższenie wyniku, jednak zabrakło im skuteczności. Wykorzystali to rywale, którzy zaliczyli serię czterech bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 4:2. Lubinianie nie pozwolili rozpędzić się rywalom i szybko wrócili na właściwe tory. Zawodnicy w pomarańczowych strojach trzy razy pod rząd pokonali bramkarza rywali i odzyskali prowadzenie. Po kwadransie wyrównanego starcia mieliśmy remis 5:5. Później zarysowała się delikatna przewaga gości, którzy grali pewnie w ataku i wyszli na dwie bramki przewagi – 10:8. I znów mieliśmy podobny scenariusz, gdyż Miedziowi kolejny raz odrobili starty z nawiązką. Zagłębie wyszło na 11:10, ale do przerwy mieliśmy remis po 11.

Po zmianie stron mieliśmy oglądaliśmy dobrą grę defensywną oraz znakomite parady bramkarzy z obu stron – Damiana Procho po stronie gospodarzy oraz Jakuba Wysockiego po stronie gości. W 40. minucie zespół z Tarnowa prowadził 14:13, ale cały czas wynik był sprawą otartą. Na prowadzeniu częściej byli jednak szczypiorniści Unii, którzy kwadrans przed końcem wygrywali 19:17. Przez kolejne pięć minut nie oglądaliśmy bramek, ale później dwie zdobyli tarnowianie dzięki czemu znacznie przybliżyli się do wygranej, prowadząc 21:17 osiem minut przed końcową syreną. Taka przewaga okazała się wystarczająca, aby cieszyć się z kompletu punktów.

MKS Zagłębie Lubin – Grupa Azoty Unia Tarnów 21:25 (11:11)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Hlushak 3, Krupa Paweł 3, Moryń 3, Krupa Rafał, Krysiak 4, Sarnowski, Drozdalski 1, Bekisz 1, Iskra 3, Pedryc 2, Kałużny, Kozłowski, Rutkowski 1.

Unia: Wysocki, Małecki – Wątroba, Sanek, Podsiadło 3, Mehdizadeh, Małek, Bushkou 4, Smolikau 3, Adamski 1, Słupski 2, Parovinchak 5, Kucharzyk 1, Sikora, Mrozowicz, Tokarz.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.