Nadodrze znów będzie... "jadalne"

Ida Górska, WK | Utworzono: 2023-10-05 07:07 | Zmodyfikowano: 2023-10-05 07:22
Nadodrze znów będzie... "jadalne" - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

Swoje 10 urodziny świętują organizatorzy — Fundacja EkoRozwoju. W planach jest wiele wydarzeń, od warsztatów po np. spacer, na którym można zjeść to, co znajdziemy po drodze, mówi Monika Onyszkiewicz z Fundacji EkoRozwoju:

- Na Nadodrzu start będzie w EkoCentrum o godzinie 12.00 i stąd nasz Daniel Rodziewicz zabierze nas na spacer. Gdzie? Tego nie wiem. Na pewno pokaże nam rośliny, które wokół nas są, a które mają doskonałe walory smakowe i odżywcze.

A skoro urodziny — to będzie też uczta:

- Zapraszamy na taki wspólny społeczny lunch. Obiad, który będzie się składał z produktów od lokalnych rolników. Nieoczywiste, ale roślinne i bardzo smaczne potrawy - dodaje Monika Onyszkiewicz.

Głównym tematem pikniku będzie dostępność żywności. A warzywa można uprawiać przez cały rok, o czym przekonać się będzie można na warsztatach ogrodniczych. Poprowadzi je Dorota Szczepaniak, doradca ogrodniczy:

- Jest tak dużo chemii w naszej żywności, którą kupujemy, że nawet jeżeli tylko zioła będziemy uprawiać na balkonie w jakiś skrzynkach, dużych donicach — to już będzie coś pożytecznego, co można zrobić dla swojego zdrowia.

Dorota Szczepaniak udowodni też, że warzywa i owoce można uprawiać praktycznie wszędzie:

- Wszystko zależy od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy. Jeśli ta przestrzeń jest taka, że stanie na niej np. kastra budowlana, to uprawa w takich kastrach praktycznie niczym nie różni się, od uprawy na klasycznych grządkach.

Na odwiedzających czekają również warsztaty kulinarne, na które obowiązują wcześniejsze zapisy. Wszystkie wydarzenia są darmowe.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.