Czy największą atrakcją zimową jest kulig w Zakopanem?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-10-06 12:00 | Zmodyfikowano: 2023-10-06 12:00
Dodaj do Wykop.pl
Czy największą atrakcją zimową jest kulig w Zakopanem? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Niezapomniany kulig w Zakopanem – poczuj się jak w bajce…

Kuligi są bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji. Największą popularnością cieszyły się w XVII i XVIII w. Zabawa podczas zapustów mogła trwać nawet kilkanaście dni. Całą uroczystość dokładnie planowano. Konieczna była doskonała organizacja trasy kuligu. Ustalano miejsca postoju w majątkach, gdzie trwały imprezy do białego rana. Następnego dnia ruszano dalej wraz z gospodarzami i tym samym orszak wydłużał się.

Podczas wesołej szlichtady obowiązywał odpowiedni strój, a prezentować można było tylko i wyłącznie narodowe tańce polskie - mazury, krakowiaki, polonezy, regionalne polki, drabanty, czy też kujawiaki z oberkiem. Mocno podkreślano patriotyczny wymiar zabawy oraz kultywowanie dzięki niej polskiej tradycji. Zwaśnione rody godziły się i były w razie potrzeby gotowe do zorganizowania zbrojnej akcji przeciw zaborcom. Romantyczne kuligi były także okazją do zapoznawania się ze sobą młodych ludzi.

Dziś oczywiście sytuacja społeczna wygląda zupełnie inaczej. Typowe, znane sprzed wieków kuligi straciły na znaczeniu. Jeśli jednak pragniemy poznać smak tradycji i choć przez chwilę poczuć się, jak nasi przodkowie to na pewno warto wziąć udział w profesjonalnie zorganizowanej imprezie tego typu. Jednym z bardziej polecanych jest bajkowy kulig w Zakopanem w otoczeniu malowniczych terenów.


Magiczne święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i ferie – kulig Zakopane spełni marzenia!

Czym zachwycają turystów kuligi organizowane w okolicach Zakopanego? Przede wszystkim atrakcja ta w niezwykły sposób podkreśla magię świąt Bożego Narodzenia i okresu noworocznego. Ośnieżone górskie szczyty, leśne tereny i rozbrzmiewająca wokół tradycyjna, góralska muzyka. Nigdzie indziej nie zaznamy takiego klimatu w pełnym zadumy, nastrojowym świąteczno-noworocznym czasie.

Kuligi w Zakopanem odbywają się w dwóch urokliwych miejscach. Turyści mogą wybrać się na przejażdżkę saniami pogórzem Gubałówki lub też w głąb Doliny Chochołowskiej. Goście odbierani są z miejsca zakwaterowania i dowożeni busem na miejsce startu imprezy. Jazda saniami trwa około godziny. Podczas postoju ma miejsce biesiada przy ognisku w towarzystwie góralskiej kapeli. Na gości czekają tradycyjne dania oraz przepyszny grzaniec. Muzyka na żywo zachęca do tańca. Wieczorami kuligi rozświetlane są pochodniami.

O tym, jak zapadająca w pamięć jest to atrakcja świadczą liczne, bardzo pozytywne opinie dotychczasowych klientów. Na pewno warto zdecydować się na kulig organizowany przez doświadczone biuro podróży. Goście liczyć mogą wówczas na atrakcyjne ceny oraz wysoką jakość obsługi. Polecane biuro organizujące kuligi może pochwalić się posiadaniem wszystkich potrzebnych zezwoleń, zaświadczeń oraz ubezpieczeń. Doskonała zabawa dla wszystkich bez względu na warunki pogodowe jest zawsze gwarantowana! 

Sprawdź więc ofertę i już teraz zarezerwuj kulig w Zakopanem w najdogodniejszym terminie na https://www.kulig-zakopane.com.

Reklama