Kontrolery PS4 – ranking najlepszych modeli

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-07-10 09:30
Dodaj do Wykop.pl
Kontrolery PS4 – ranking najlepszych modeli - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Dobry kontroler do PS4 – najważniejsze cechy

Kontrolery do PS4 skonstruowano w taki sposób, żeby nadawały się do wygodnego sterowania, niezależnie od gatunku gry. Takim padem można grać w strzelanki, wyścigi, gry RPG, platformówki, gry sportowe i wiele innych. Podstawę stanowią analogowe gałki umożliwiające ruch, celowanie albo przesuwanie kamery w każdym kierunku, poza tym kluczowe są przyciski funkcyjne po prawej stronie (trójkąt, kwadrat, kółko, krzyżyk), a także dodatkowe przyciski funkcyjne po prawej (R1, R2) i po lewej stronie (L1, L2). To sprawdzony od lat przepis na intuicyjne kierowanie tym, co widać na ekranie. Każdy pad jest pozornie podobny, jednak w rzeczywistości różnicę robią ważne detale. Jakie?

  • Łączność bezprzewodowa lub przewodowa – teoretycznie wygodniej jest zawsze grac bez kabli. W rzeczywistości to rozwiązanie wiąże się jednak z pewnym ryzykiem – jeśli nie pilnujesz ładowania pada, nagle możesz zostać bez energii i tak trzeba go będzie podłączyć do portu USB.
  • Jakość wykonania – decyduje o tym, ile naciśnięć wytrzyma pad – podobnie jak w przypadku klawiatury. Oprócz tego liczy się także plastik z którego został zrobiony, odpowiednie wyważenie, odległości między przyciskami, ich wielkość, odporność na uszkodzenia mechaniczne.
  • Wygląd – ma znaczenie, szczególnie, jeśli ktoś ma swoje ulubione preferencje kolorystyczne. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe detale – na przykład podświetlenie RGB.

To wszystko przekłada się na ocenę konkretnego kontrolera, a także kosz jego zakupu.


Kontrolery PS4 – lista polecanych modeli

Jaki pad do konsoli PS4 sprawdzi się najlepiej? Poniżej prezentujemy zestawienie urządzeń, które są godne uwagi.

  • Kontroler bezprzewodowy SONY PlayStation DUALSHOCK 4 v2 – najprostszy i zarazem najbezpieczniejszy wybó To dokładnie taki sam oficjalny kontroler Sony jak ten sprzedawany w zestawie z każdą konsolą. Jest dobrze wyważony, wygodny w obsłudze i trwały. Możesz wybrać jeden z kilku kolorów.
  • Kontroler BIG BEN Nacon Compact Controller Czarny do PS4 – pad podobny do oryginału, jednak wyprodukowany przez inną firmę. Warto dodać, że w przeciwieństwie do kontrolera Sony, jest to model przewodowy. Kabel mierzy 3 metry, co oznacza, że grając, można siedzieć dość daleko od telewizora.
  • Kontroler bezprzewodowy GIOTECK VX4+ Wireless RGB Controller Dark Camo – ten pad wyróżnia przede wszystkim oświetlenie RGB ulokowane wokół analogowych gałek. Daje to bardzo ciekawy wizualnie efekt – szczególnie w nocy. Kontroler jest bezprzewodowy, dlatego nie należy martwić się swobodą ruchó
  • Kontroler bezprzewodowy NACON Asymmetric Wireless Controller do PS4 – ciekawa propozycja dla tych, którzy grywają także na konsoli Microsoft Xbox. Urządzenie ma alternatywny układ przycisków z gałkami analogowymi umieszczonymi nie obok siebie, tylko po przekątnej.
  • Kontroler GIOTECK VX4 Wired Controller Czarny do PS4/PC – na końcu najtańsza propozycja w naszym zestawieniu. Pad nadaje się do okazjonalnej gry, więc jeśli nie chcesz przepłacać, a zależy ci na możliwości dopuszczenia do rozgrywki kolejnej osoby, to może być właściwa inwestycja.

Sprawdź wszystkie kontrolery do PS4 w sklepie MediaMarkt i wybierz model, który najbardziej przypadł ci do gustu!