Nowa świetlica i obiekt sportowy już gotowe, a to nie koniec inwestycji w gminie Legnickie Pole

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2023-10-09 13:16 | Zmodyfikowano: 2023-10-09 13:20
Nowa świetlica i obiekt sportowy już gotowe, a to nie koniec inwestycji w gminie Legnickie Pole - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

Jeszcze w tym tygodniu do rąk mieszkańców trafią klucze do nowej świetlicy, o którą, jak podkreśla sam wójt gminy Legnickie Pole Rafał Plezia, aktywnie walczyli od ponad dekady właśnie mieszkańcy wsi.

"Tutaj mamy pierwszy obiekt tak duży, który oddajemy mieszkańcom na ich wyraźną inicjatywę. Dokładnie była to inicjatywa klubu Orzeł Mikołajowice, który złożył taką petycję z podpisem mieszkańców no i udało się."

Na blisko 100 hektarowej działce w okolicach wsi ma powstać także park przemysłowy. Samorządowcy podkreślali, że jest taka potrzeba, bo podstrefa w Legnickim Polu jest już niemal zapełniona.

- Ale chodzi też o rozwój tych mniejszych ośrodków - mówił obecny na uroczystości Krzysztof Kubów szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów:

"Ponad 100 hektarów, które będziemy chcieli, żeby się zapełniło inwestorami. Pokazujemy też, że nie tylko duże ośrodki otrzymują wsparcie. Chcemy ściągać inwestorów i robić trochę alternatywę dla KGHM i ten teren będzie też dobrym miejscem na rozwój zarówno gminy, jak i powiatu."

Jak podkreślał starosta legnicki Adam Babuśka w najbliższym czasie do terenów inwestycyjnych w okolicach wsi Mikołajowice powstanie nowa droga powiatowa. Dofinansowanie na ten cel powiat otrzymał z puli środków Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na rozwój stref przemysłowych. Mają na tym skorzystać także mieszkańcy, bo jak podkreślają samorządowcy pojawienie się inwestorów w tym miejscu, pomoże zachować zjazd na autostradę A4.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.