Pacjenci z Legnickiego Pola mają powód do zadowolenia, gminna przychodnia oficjalnie otwarta

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2024-04-04 17:24 | Zmodyfikowano: 2024-04-04 17:25
Pacjenci z Legnickiego Pola mają powód do zadowolenia, gminna przychodnia oficjalnie otwarta - fot. Karolina Bieniek / Radio Wrocław
fot. Karolina Bieniek / Radio Wrocław
Pacjenci z Legnickiego Pola mają powód do zadowolenia, gminna przychodnia oficjalnie otwarta - 0
Pacjenci z Legnickiego Pola mają powód do zadowolenia, gminna przychodnia oficjalnie otwarta - 1
Pacjenci z Legnickiego Pola mają powód do zadowolenia, gminna przychodnia oficjalnie otwarta - 2

Wybudowanie nowego obiektu i przenosiny z dotychczasowej lokalizacji to była konieczność - zdaniem dyrekcji placówki - poprzedni obiekt, który mieści się w budynku urzędu gminy, nie był w stanie pomieścić pacjentów i wszystkich specjalistów. Na ten moment czekali nie tylko mieszkańcy legnickiego pola, ale także personel przychodni. Pani Anna pielęgniarka nie może się już doczekać pierwszego dyżuru.

"Pięknie wyposażona, przepiękna, piętrowa i dla pacjentów wszelkie udogodnienia i winda, więcej pomieszczeń no brak słów, żeby wyrazić wszystkie te emocje, no aż chce się pracować."

Nowa przychodnia powstała w miejscu nieużytkowanej dotąd części budynku po dawnej hali przemysłowej, jak przyznaje dyrektorka placówki Agnieszka Tabiszewska - większy obiekt to szansa na rozwój.

"No myślę, że teraz dopiero będziemy mogli rozwinąć skrzydła i dobrze, że jest tu tyle miejsca, bo być może będzie trzeba się rozbudowywać, potrzeb jest bardzo dużo, pomysłów bardzo dużo także myślę, że jest ten czas na ściąganie nowych specjalistów, żeby rozbudowywać tę ofertę."

Na otwarciu nie brakowało ciekawych nowego obiektu mieszkańców.

"Jesteśmy zaciekawione bardzo, z zewnątrz dobrze się prezentuje, ale no mam nadzieje, że jak nowa no to nowa. Fajnie, że w naszej małej, wielkiej ojczyźnie powstała tak piękna przychodnia."

W dwupoziomowym obiekcie znalazło się 20 w pełni wyposażonych gabinetów, część rehabilitacyjna, a także poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Obok nowej przychodni od niedawna działa gminny żłobek, a przed budynkiem czekają na pacjentów miejsca parkingowe. Inwestycja pochłonęła 5,6mln złotych, z czego 2 mln pochodzi z rządowego programu Polski Ład.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.