SZOPy wrócą do Wrocławia

Ida Górska, JD | Utworzono: 2023-10-17 15:23 | Zmodyfikowano: 2023-10-17 15:28
SZOPy wrócą do Wrocławia - fot. Ekosystem / Facebook
fot. Ekosystem / Facebook

Można oddać tam te odpady, na które koszy nie znajdziemy w wiatach śmietnikowych. Czy Wrocławianie korzystali z takiego samochodu i co tam przynosili?

„-Wszystkie tak stare radyjka, komputer stary, stary monitor, jakaś wieża zepsuta... To wszystko poszło.
-Nie korzystam. Widziałam może raz.
-Tam bodajże raz w miesiącu przyjmują takie rzeczy, typu wiertarkę. Kiedyś oddałem, bo się zepsuła."

Do takich samochodów można oddać zalegające w domach elektrośmieci, zepsute drobne AGD i RTV, zużyte żarówki, czy przeterminowane leki.

- Choć to nie wszystko - zapewnia słuchaczy Radia Wrocław, Aleksandra Palus z ekosystemu:

"Możemy też oddać do szopa jakieś pozostałości poremontowe, nie w jakiejś dużej ilości, myślę tutaj przede wszystkim o farbach. To kiedy i gdzie taki szop będzie parkował, możecie Państwo sprawdzić na naszej stronie."

- Usługa wraca 2 listopada. To oznacza, że w wybranych miejscach we Wrocławiu, dla każdej dzielnicy są to przynajmniej dwa miejsca, będą pojawiać się nie rzadziej, niż raz w miesiącu. Takie postoje będą organizowane od 16.00 do 20.00 - dodaje Aleksandra Palus z Ekosystemu.

Późniejsze godziny odbiorów dopasowano na prośbę mieszkańców osiedli, którzy chcieliby skorzystać z SZOP-ów po godzinach pracy. Dokładny harmonogram godzin odbiorów i lokalizacje miejsc, w których staną SZOPy, można sprawdzić na stronie Ekosystemu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.