Świdnica stolicą kina artystycznego w regionie

Piotr Osowicz, JD | Utworzono: 2023-10-20 08:59 | Zmodyfikowano: 2023-10-20 09:00
Świdnica stolicą kina artystycznego w regionie - fot. ilustracyjna / Pixabay
fot. ilustracyjna / Pixabay

Niebawem ruszy świdnicki Festiwal filmowego Spektrum. W tym roku o nagrodę powalczy 5 pełnometrażowych filmów z Polski oraz 5 produkcji zagranicznych, a jedynym jury będzie festiwalowa publiczność! O tym, kto ma szansę wygrać w sekcji zagranicznej, opowiada Joanna Panciuchin z Wrocławskiej Fundacji Filmowej:

"Wśród polskich filmów szansę na nagrodę mają "Chłopi", czyli malarska animacja twórców „Twojego Vincenta" o unikalnym mikroświecie wiejskiej wspólnoty. Innym faworytem jest „Śubuk" w reż. Jacka Lusińskiego opowiadający o losach Maryśki i jej syna chorującego na autyzm oraz o walce prowadzonej przez matkę z polską służbą zdrowia i systemem oświaty."

Joanna Panciuchin przy okazji wyjaśnia słuchaczom Radia Wrocław, skąd wziął się pomysł na hasło przewodnie wydarzenia:

"Podczas 9. edycji Festiwalu Filmowego Spektrum w Świdnicy widzowie będą mogli zobaczyć ponad 50 tytułów, w tym krótkie metraże z całego świata, a także filmy pełnometrażowe z największych tegorocznych festiwali filmowych. Spektrum to więcej niż tylko święto kina, to także szereg wydarzeń towarzyszących – potańcówka międzypokoleniowa, karaoke, bingo czy spacer śladami świdnickich murali."

Spektrum odbędzie się w Świdnicy dniach 24-29 października.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.