Nieudany wyjazd Zagłębia

BT, mat. prasowe zaglebie.com | Utworzono: 2023-10-20 22:37 | Zmodyfikowano: 2023-10-20 23:00
Nieudany wyjazd Zagłębia - fot. Zagłębie Lubin Facebook

W wyjściowej jedenastce Miedziowych doszło do dwóch zmian w porównaniu do ostatniego spotkania z Piastem Gliwice. Na prawej obronie mecz rozpoczął Mateusz Grzybek, który zajął miejsce Bartłomieja Kłudki. Z kolei w środku pomocy szansę dostał Tomasz Makowski, a na ławce usiadł tym razem Marko Poletanović.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 3. minucie wydawało się, że jest rzut karny dla Jagiellonii. Na szczęście po analizie VAR jedenastka została anulowana. W 15. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Afimico Pululu, jednak skutecznie interweniował Sokratis Dioudis. Pierwsza groźna akcja Miedziowych miała miejsce po dwudziestu minutach gry. Kacper Chodyna bardzo ładnie wycofał piłkę do Sergieja Buletsy, a ten uderzeniem z okolicy szesnastego metra przeniósł piłkę nad poprzeczką bramkarza Dumy Podlasia. Chwilę później w naszym polu karnym dobrze odnalazł się Jarosław Kubicki, który oddał strzał, ale minimalnie chybił. Niestety gospodarze potwierdzili swoją dobrą formę w 28. minucie meczu. Po rzucie rożnym główkował Mateusz Skrzypczak i umieścił futbolówkę w bramce Miedziowych. Kilka minut przed przerwą na uderzenie z dystansu zdecydował się Dominik Marczuk, jednak piłka zatrzymała się na słupku. W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Jagi. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Afimico Pululu. Po trzech kwadransach gry Jagiellonia prowadziła więc 2:0.

Po zmianie stron pierwszą bardzo groźną okazję stworzyło KGHM Zagłębie. Ze skraju pola karnego uderzał Tomasz Pieńko, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę gospodarzy. W 65. minucie po koronkowej akcji gospodarzy strzał oddał Jarosław Kubicki, a Sokratis Dioudis z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Niestety Jagiellonia po tym stałym fragmencie gry wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Bartłomiej Wdowik strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. W 80. minucie znakomitą kontrę znów wyprowadzili gospodarze. Po podaniu Afimico Pululu wyborną okazję miał Jose Naranjo, ale trafił on jednak w poprzeczkę. Był to ostatni akcent tego spotkania. Podopieczni Adriana Siemieńca po pewnym zwycięstwie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 3:0 (2:0)

Gole: 1:0 Mateusz Skrzypczak (28-głową), 2:0 Afimico Pululu (44-karny), 3:0 Bartłomiej Wdowik (66).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Nene.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 8 049.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek (82. Dusan Stojinovic), Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik (87. Bojan Nastic) - Dominik Marczuk (68. Tomasz Kupisz), Taras Romanczuk, Nene, Jarosław Kubicki (87. Alan Rybak), Jose Naranjo (81. Kristoffer Hansen) - Afimico Pululu.

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis – Mateusz Grzybek, Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Mikkel Kirkeskov – Kacper Chodyna (81. Marek Mróz), Damian Dąbrowski, Tomasz Makowski (46. Marko Poletanovic), Serhij Bułeca (46. Tomasz Pieńko), Mateusz Wdowiak (90.+2 Arkadiusz Woźniak) - Juan Munoz (68. Dawid Kurminowski).((PAP)