Pewna wygrana siatkarek #VolleyWrocław

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-10-27 21:19 | Zmodyfikowano: 2023-10-28 07:12
Pewna wygrana siatkarek #VolleyWrocław - fot. Jakub Dworzecki

Dla wrocławianek było to ważne spotkanie, bo po raz pierwszy Volley grał w tym sezonie przed własną publicznością. Dolnośląski zespół jednak nie zawiódł i pewnie pokonał Pałac 3:0.

W pierwszym secie spotkanie było bardzo wyrównane, w pewnym momencie to nawet rywalki prowadziły trzema punktami. Potem jednak wrocławianki zanotowały sześciopunktową serię, która pozwoliła im odskoczyć od bydgoszczanek. Przyjezdne starały się jeszcze gonić wynik, ale Volejki nie pozwoliły już im na zbyt wiele i pewnie wygrały 25:21.

W drugiej partii wrocławianki pozwoliły rywalkom remisować tylko przy stanie 1:1. Od tego momentu do końca seta to gospodynie były wciąż na prowadzeniu, pokazując pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Jedynie słabsza końcówka seta mogła być alarmująca, ale wrocławianki i tak wygrały 25:22.

Trzeci set był bardzo podobny do pierwszego, ale znów więcej spokoju było po stronie faworytek tego starcia. Wrocławianki w najważniejszych momentach zdobywały punkty seryjnie, co pozwoliło wygrał ostatniego seta 25:21 i cały mecz 3:0.

#VolleyWrocław – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Kinga Stronias, Anna Lewandowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Gabriela Ponikowska - Anna Pawłowska (libero) – Adrianna Szady, Julia Stancelewska.

Pałac Bydgoszcz: Paulina Bałdyga, Koleta Łyszkiewicz, Dominika Witkowska, Joanna Sikorska, Pola Nowakowska, Wiktoria Paluszkiewicz – Magdalena Saad (libero) – Martyna Gorzkiewicz, Wiktoria Makarewicz.