Przed nami patriotyczne koncerty - sprawdź gdzie

Ewa Zając, MC | Utworzono: 2023-11-11 08:40 | Zmodyfikowano: 2023-11-11 08:41
Przed nami patriotyczne koncerty - sprawdź gdzie - fot. RW
fot. RW

"Wolność kocham i rozumiem" to tytuł koncertu, podczas którego zabrzmią polskie piosenki z kilku ostatnich dekad - m.in. grupy Lady Pank, Perfectu czy Kultu. Na nowo wykonają je artyści Sceny pod Regałem, której szef Michał Hadasik poprowadzi koncert.

-Przeboje polskiej estrady z takim elementem wolnościowym, który jest na czasie, jest uniwersalny. Warto te piosenki przypominać, bo te teksty się nigdy nie starzeją i zawsze znajdziemy w naszej codzienności sytuacje, że wybrzmiewają jakby na nowo.

Koncert w sobotę we wrocławskim klubie Formaty przy ulicy Samborskiej, początek godzina 18:00. Natomiast pod hasłem "Lance do boju, szable w dłoń" w niedzielę odbędzie się wspólne śpiewanie we wrocławskim klubie Stary Klasztor. -Widzowie otrzymają śpiewniki z tekstami i razem z artystami wykonają tradycyjne polskie pieśni patriotyczne, mówi Nikola Warda:

-Na przykład "O mój rozmarynie" z takich bardziej znanych. Będzie też dużo pieśni bojowych, zresztą sam tytuł "Lance do boju szable w dłoń" kontynuując bolszewika goń, to też jest jedna z pieśni, którą wykonamy. Stawiamy tutaj właśnie na te starsze pieśni z oryginalnymi tekstami niezmienionymi falą czasu, który przeminął.

Obok Nikoli Wardy publiczność ze sceny rozgrzewać będą na scenie Anna Szul i Wojciech Dereń, początek koncertu godzina 17:00.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~były słuchacz 2023-11-11 17:11:45 z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:20fd:x:x:x)
Najlepszym koncertem jest wycie Jarosława Kaczyńskiego i jego mafii w przededniu rozliczeń ich złodziejstwa :)))