Nie dali rady drużynie z Opola

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-12 20:45 | Zmodyfikowano: 2023-11-12 20:45
Nie dali rady drużynie z Opola - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Oba zespoły mecz zaczęły od szybkich akcji ofensywnych, w efekcie czego w pierwszych minutach padało sporo bramek. Znakomicie w spotkanie wszedł Fabian Sosna. W 10. minucie zawodnik Gwardii miał już pięć trafień przy stuprocentowej skuteczności. Wówczas był wynik 5:5, ale później lepiej prezentowali się przyjezdni. Drużyna z Opola wyszła na prowadzenie 9:6, jednak lubinianie szybo wrócili na właściwe tory, zdobywając pięć bramek z rzędu i tracąc w tym czasie tylko jedną. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy Zagłębie wygrywało 11:10. Miedziowi nie poszli za ciosem i znów dobrą serię zaliczyli goście. Dzięki temu Gwardia prowadziła do przerwy w Lubinie 15:12. 

Lubinianie od początku drugiej połowy starali się odrabiać straty, ale brakowało im skuteczności w ofensywie. Gwardia utrzymywała prowadzenie z pierwszej części spotkania i jeszcze je podwyższyła. Dziesięć minut po zmianie stron opolanie wygrywali 20:16. Chociaż Miedziowi starali się jak mogli, niemal cały czas utrzymywała się czterobramkowa przewaga opolan. Goście szanowali piłkę, wykorzystywali swoje okazje i do końca utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie, dzięki czemu wywieźli z Lubina trzy punkty.

MKS Zagłębie Lubin – Corotop Gwardia Opole 28:32 (12:15)

Zagłębie: Schodowski, Procho – Stankiewicz 4, Hlushak, Krupa Rafał 1, Moryń 3, Krupa Paweł 3, Krysiak 4, Michalak 2, Sarnowski, Drozdalski 3, Bekisz 4, Iskra 2, Pedryc 1, Kałużny, Rutkowski 1.

Gwardia: Ałaj, Malcher – Jędraszczyk, Sosna 8, Wojdan 5, Łangowski 4, Hryniewicz, Stepmin, Jankowski 3, Kawka 1, Milewski, Scisłowicz 2, Monczka 5, Wandzel, Chychykalo 2, Jendryca.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.