Literatura #45/2023: Zygmunt Miłoszewski, Sylwia Winnik, Andrzej Graul

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-11-20 09:00 | Zmodyfikowano: 2023-11-20 09:00
Literatura #45/2023: Zygmunt Miłoszewski, Sylwia Winnik, Andrzej Graul - Literatura #45/2023
Literatura #45/2023
Literatura #45/2023: Zygmunt Miłoszewski, Sylwia Winnik, Andrzej Graul - 0
Literatura #45/2023: Zygmunt Miłoszewski, Sylwia Winnik, Andrzej Graul - 1
Literatura #45/2023: Zygmunt Miłoszewski, Sylwia Winnik, Andrzej Graul - 2

W audycji książkowej RWK gościli:

Zygmunt Miłoszewski – Drugi tom podwodnego cyklu „Hydropolis” (Wydawnictwo W.A.B.), z podtytułem, a właściwie nadtytułem „Walcz”, miał premierę we wrocławskim Hydropolis. Tym razem narratorką powieści Miłoszewskiego jest Emma, nastoletnia mieszkanka Czwartej Kolonii Hydropolis, która konfrontuje się rówieśnikami, rządzącymi kolonią Starszymi, okrutnym rytuałem Czterech Śmierci… Jeszcze przed premierowym spotkaniem, pisarz, scenarzysta i publicysta, autor cyklu kryminalnego o prokuratorze Szackim, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału, spotkał się ze słuchaczami Radia Wrocław Kultura. Rozmawialiśmy nie tylko o powieściach dla młodzieży.

POSŁUCHAJ


Sylwia Winnik – Niedawno autorka zapowiadała swoją pierwszą powieść biograficzną i oto jest. „Kurierka z Tatr” (Wydawnictwo MUZA) o Helenie Marusarzównej, pięknej i utalentowanej góralce, mistrzyni Polski w konkurencjach alpejskich, siostrze słynnego Stanisława, która wybrała dla siebie trudną drogę. Przeprowadzała przez góry ludzi, przenosiła pieniądze, broń, dokumenty. Była kurierką tatrzańską. Jej życie toczyło się między granicą gór a wojną.”

POSŁUCHAJ


Andrzej Graul – redaktor wrocławskiego czasopisma społeczno-poetyckiego ZAKŁAD.magazyn, badacz kapitalistycznych procesów kulturotwórczych we współczesnej powieści polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od niedawna również powieściopisarz, którego debiut „Inspektor Wołeczek i żar Czungpalarmy” właśnie się ukazał (Wydawnictwo GlowBook). Rozmawialiśmy o unoszącej się w oparach absurdu intrydze o posmaku noir, zabawie językiem i niczym nieposkromionych skojarzeniach.

POSŁUCHAJ

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.