Prawdy i mity o kosztorysie naprawy pojazdu

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-12-04 09:43
Dodaj do Wykop.pl
Prawdy i mity o kosztorysie naprawy pojazdu - Materiał Sponsora / pixabay.com
Materiał Sponsora / pixabay.com


Częste nieprawidłowości w kosztorysach naprawy

Kosztorys naprawy pojazdu, choć pozornie precyzyjny, często kryje w sobie nieprawidłowości, które mogą znacznie wpłynąć na ostateczną kwotę odszkodowania. Przyjrzymy się dokładniej najczęstszym nieprawidłowościom, zaczynając od problematycznego stosowania części zamiennych zamiast oryginalnych. 

W wielu przypadkach ubezpieczyciele w kosztorysie stosują tańsze części zamienne zamiast oryginalnych. Z pozoru identyczne, często różnią się jakością i trwałością. Poszkodowani często nie zdają sobie sprawy z tego, że może skutkować to nieadekwatnym odszkodowaniem. 

Niezmiennie pojawiającym się problemem w kosztorysach naprawy są niskie stawki za roboczogodzinę. Często stosowane stawki nie odzwierciedlają rzeczywistych kosztów pracy, co prowadzi do niedoszacowania całkowitego kosztu naprawy. 

Poszkodowani, zazwyczaj nieświadomi takich praktyk, mogą znaleźć się w sytuacji, gdzie otrzymują odszkodowanie nieadekwatne do faktycznych kosztów naprawy. 


Dopłata do odszkodowania - rozwiązanie na zaniżone odszkodowanie 

W obliczu częstych nieprawidłowości w kosztorysach naprawy oraz zaniżonych odszkodowań, firmy odszkodowawcze stają się coraz bardziej istotnym ogniwem dla poszkodowanych. Jedną z takich innowacyjnych firm jest Helpfind

Firma specjalizuje się w kompleksowej analizie kosztorysów naprawy, starając się wyłapać wszelkie nieprawidłowości, które mogą prowadzić do zaniżenia odszkodowania. Działający w firmie eksperci, obeznani z rynkiem napraw samochodowych, dokładnie analizują każdy szczegół kosztorysu, sprawdzając zgodność z rzeczywistymi kosztami naprawy.

Firma ta wyróżnia się także elastycznym podejściem do poszkodowanych. Helpfind oferuje nie tylko wsparcie w kwestii ekspertyzy, ale również konkretną alternatywę w postaci dopłaty do odszkodowania. Działa to na zasadzie uzupełnienia kwoty odszkodowania w przypadku, gdy kosztorys naprawy był zaniżony. 

Tradycyjne odwoływanie się od decyzji ubezpieczyciela często wiąże się z długotrwałym procesem, wymagającym zaangażowania prawników i czasochłonnego zbierania dokumentacji. W przeciwieństwie do tego, Helpfind proponuje szybsze i mniej skomplikowane rozwiązanie. 

Korzyści płynące z korzystania z usług firmy odszkodowawczej obejmują przede wszystkim oszczędność czasu i nerwów. Poszkodowany nie musi samodzielnie analizować kosztorysów, angażować prawników czy konfrontować się z ubezpieczycielem.  

 

Reklama