Młodzi radni z Jeleniej Góry i Wrocławia zacieśniają współpracę

Jakub Thauer, mk | Utworzono: 2023-12-13 16:27 | Zmodyfikowano: 2023-12-13 16:28
Młodzi radni z Jeleniej Góry i Wrocławia zacieśniają współpracę - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

- Jednym z głównych celów jest wymiana doświadczeń - mówi przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jeleniej Górze – Michał Nowak:

- Deklarujemy współpracę na poziomie podejmowania wspólnych inicjatyw. Na pewno kwestie transportowe – połączenia pomiędzy Wrocławiem, a Jelenią Góra. Będziemy wskazywać na kwestie związane z edukacją, ale też na ochronę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. To jest palący problem nadal.

Jak dodaje przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej we Wrocławiu - Patryk Maziarz - istotne jest, że łączymy siły młodzieży w województwie:

- Mamy bardzo podobne podejście do różnych tematów, takich jak edukacja, czy wspieranie młodych ludzi i ich lokalnych inicjatyw. Chcemy wzmacniać nasze więzi i przez to szukać projektów, w które pomogą młodzieży się realizować – między innymi powołanie Miejskich Rzeczników Praw Ucznia w naszych miastach.

Młodzieżówka z Wrocławia ma już zawarte porozumienia z Ząbkowicami i Żmigrodem. Jelenia Góra dopiero zaczyna współprace na poziomie młodzieżowych rad i jest otwarta na propozycje.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.