Dla poszukiwaczy przygód - niezwykłe miejsca czekające na odkrycie

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-03-25 15:27 | Zmodyfikowano: 2024-03-25 15:30
Dodaj do Wykop.pl
Dla poszukiwaczy przygód - niezwykłe miejsca czekające na odkrycie - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Madera przyciąga aktywnych turystów

Madera jest wyspą usytuowaną na Oceanie Atlantyckim pomiędzy Portugalią a Wyspami Kanaryjskimi. Mówi się, że to "wyspa wiecznej wiosny", ponieważ temperatury powietrza przez cały rok oscylują wokół 20ºC. To idealne warunki na zwiedzanie i eksplorowanie tutejszych rejonów, a zdecydowanie jest co oglądać. Mnóstwo zieleni, wyjątkowe ukształtowanie terenu oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, sprawiają, że każdy turysta znajdzie tu coś, czym będzie się mógł zachwycić. Z uwagi na wspomniane warunki klimatyczne, na Maderę warto przyjechać o każdej porze roku. Jesień i zima przynoszą z reguły więcej deszczu oraz wiatru, lecz nawet w styczniu można trafić na naprawdę świetną pogodę, a przy tym cieszyć oko zielonymi krajobrazami. Madera jest miejscem, w którym raczej nie odnajdą się fani plażingu i biernego wypoczynku. Osoby aktywne, które uwielbiają chodzić, są głodne przygód, a urlop chętnie spędzają w bliskości z naturą, nie znajdą zaś chwili na nudę.


Co trzeba zobaczyć na Maderze?

Pico Ruvio (1862 m n.p.m.) - najwyższy szczyt wyspy. Szlak prowadzący na górę jest absolutnie wyjątkowy, zapewnia fantastyczne widoki, ale trzeba przyznać, że to trasa wymagająca już pewnego doświadczenia w chodzeniu po górach i dobrej kondycji.

Pico Arieiro (1818 m n.p.m.) - kolejna propozycja dla miłośników górskich wędrówek. Nieco niższy szczyt, lecz widok zapiera dech w piersiach. Większość trasy jest wyasfaltowana, co obniża jej poziom trudności.

Teleferico - to kolejki linowe przemieszczające się wzdłuż klifów. W ciągu kilku minut przejazdu można spojrzeć na wyspę z zupełnie innej perspektywy. 

Katedra w Funchal - przepiękne dzieło architektoniczne nie tylko zachwyca z zewnątrz, ale całkowicie zaskakuje swoim wnętrzem. Miłym akcentem jest pomnik Papierza Jana Pawła II przed wejściem do świątyni.

Quinta do Palheiro Ferreiro - ogrody określane mianem "zielonych płuc Madery". Panująca tu cisza, spokój oraz możliwość podziwiania wyjątkowych okazów roślin pozwalają odnaleźć chwilę wytchnienia.

Zona Velha - starówka czyli najstarsza dzielnica Madery obfituje w wybrukowane uliczki o bogatej historii, typowe dla tamtejszej architektury budynki, lokalne bary, restauracje oraz lokale usługowe.

Curral das Freiras (Dolina Zakonnic) - już sam przejazd tu zapewnia mnóstwo emocji. Ostre zakręty, strome zbocza i wąskie odcinki trzeba pokonywać z dużą ostrożnością. Miasteczko usytuowane w malowniczej dolinie, a chaty ze spadzistymi dachami i ciekawa historia tego miejsca to kolejne powody, dla których warto je odwiedzić.


Zarezerwuj lot i pobyt w hotelu na Maderze w atrakcyjnej cenie

Wbrew pozorom wakacje na Maderze nie muszą być dużym wydatkiem. Najkorzystniej finansowo jest wybrać pakiet zawierający loty i noclegi w jednym. Bardzo fajne oferty znajdziesz na eSky.pl, gdzie przefiltrujesz wyniki nie tylko po interesującej Cię stawce, ale również preferowanych wygodach, kierunkach itp. Platforma zapewnia gwarancję najniższej ceny w przypadku zakupu pakietów w zakładkach City break lub Wakacje, a także ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu. Zarezerwuj letni urlop już teraz, by móc zacząć planować swój pobyt na słonecznej Maderze, albo skorzystaj z opcji last minute i wyjedź jeszcze w tym miesiącu.

Reklama