Wrocławscy studenci medyczni uczą jak pomagać

WK | Utworzono: 2024-01-13 14:57 | Zmodyfikowano: 2024-01-13 14:58
Wrocławscy studenci medyczni uczą jak pomagać - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Przygotowane przez studentów ciekawostki zdrowotne, czekające na odwiedzających centrum handlowe przy ul. Legnickiej, mają zainteresować medycyną najmłodszych, a nieco starszych zachęcić do profilaktyki. „Pomaganie przez ratowanie” ma też podkreślać, jak ważna jest znajomość technik ratowania życia.

- Nie zapominajmy, że czas na działanie jest ograniczony, a skuteczność zależy od naszej wiedzy. To prawdziwe umiejętności superbohatera – mówi Radiu Wrocław Michał, student uczelni:

Fantom dorosłego, fantom dziecka, używamy przede wszystkim AED, jest to automatyczny defibrylator, który jest nam w stanie pomóc, jeżeli ktoś jest nieprzytomny, no to jasno nam podpowie, jakie kroki musimy uczynić.

Na miejscu każdy może też bezpośrednio pomóc innym. Wystarczy krótka chwila w krwiobusie.

- Oddaję krew, bo przecież nikt jej dla szpitali nie produkuje – mówią oczekujący na swoją kolej dawcy:

Zauważyłam autobus, że stoi mówię, a wejdę. Oddaję krew, mam około 40 litrów tej krwi oddanej, no myślę, że do 65 lat tak jak tam w regulaminach będę mógł oddać.

To nie ostatnia tego typu akcja wrocławskich studentów. Kolejny raz odwiedzą to samo miejsce 27 stycznia, w przeddzień zbliżającego się finału WOŚP.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.