We Wrocławiu potrzeba krwi. Wystarczy 10 minut i można uratować komuś życie

MK | Utworzono: 2017-06-23 19:16 | Zmodyfikowano: 2017-06-23 19:16
We Wrocławiu potrzeba krwi. Wystarczy 10 minut i można uratować komuś życie -

Adrianna Franc z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu tłumaczy, że statystycznie krew oddaje 300 osób dziennie. Teraz to 120, 100, a nawet niekiedy zaledwie 80 osób dziennie:

-Ludzie myślą o urlopach, o wyjazdach, więc dla nas możliwości pozyskania krwi są dużo mniejsze. Dlatego apelujemy do osób, którzy tu zostają lub tutaj przyjadą w celach turystycznych aby przyszły i oddały krew.

A my z mikrofonem sprawdzamy kto i dlaczego oddaje krew.

Krew można oddawać codziennie w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża, w oddziałach terenowych w Legnicy, Lubinie, Głogowie oraz podczas akcji wyjazdowych. Najbliższa już w sobotę przy wrocławskim Afrykarium. W poniedziałek przy dworcu głównym PKP.

Sprawdź jaka krew jest potrzebna: TUTAJ

Adrianna Franc apeluje-by uratować komuś życie. Krew oddawać może osoba pełnoletnia, Mężczyźni sześć, a kobiety cztery razy do roku. Bezboleśnie i bez żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia. A potrzeby są wielkie co pokazują te liczby.

Ważne jest aby mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL i adresem. Później 10 minutowe pobranie i benefity - słodycze i wolny dzień od pracy. Już w sobotę krew będzie można oddawać we wrocławskim zoo.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.