Kobierzyczanki wygrywają na terenie beniaminka

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-01-14 21:15
Kobierzyczanki wygrywają na terenie beniaminka - fot. materiały prasowe Orlen Superligi

Mecz od początku był bardzo dynamiczny. Kaliszanki szybko wyszły na prowadzenie 3:1, ale w 4. minucie było już 3:3. Dwie minuty później zespół to zespół z Kobierzyc wygrywał różnicą 2 goli. Wtedy o czas poprosił trener gospodyń Pether Krautmeyer. Porady trenera jednak na niewiele się zdały ponieważ po 10 minutach gry przyjezdne prowadziły trzema bramkami (4:7). Później gra się wyrównała – po kwadransie nadal widniała trzybramkowa przewaga KPR-u (6:9). Z biegiem czasu spotkanie było jeszcze bardziej wyrównane, jednak Kobierzyce utrzymały trzybramkową przewagę do końca połowy. Po 30 minutach było 13:16.

Brązowe medalistki ubiegłego sezonu bardzo dobrze weszły w drugą część spotkania. Po kwadransie gry prowadziły już siedmioma trafieniami – 16:23. Kaliszanki jednak nie zamierzały się poddawać. Sześć minut później zredukowały przewagę przyjezdnych do pięciu trafień, jednak podopieczne Marcina Palicy szybko nadrobiły ten czas i już trzy minuty później znów miały siedem trafień przewagi. Obraz spotkania nie zmienił się już do końca. Ostatecznie, KPR Kobierzyce wygrał pierwsze wyjazdowe starcie w tym roku różnicą 6 goli.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Mariolę Wiertelak (KPR), która zanotowała sześć trafień.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – KPR Gminy Kobierzyce 23:29 (13:16)

Szczypiorno Kalisz: Falińska, Prudzienica, Kucharczyk – Pilitowska 7, Konatar 2, Lisewska 1, Stanisławczyk 4, Miłek 3, Gliwińska, Wilczek, Kucharska, Kaczmarek 1, Czapracka, Borysławska 5.

KPR: Kowalczyk, Saltaniuk, Chojnacka – Drażyk 1, Kocińska, Buklarewicz 4, Janas 3, Wiertelak 6, Kozioł 2, Domagalska, Cygan 5, Despodovska 3, Smolinh 3, Melekestseva 2.