Jak wybrać odpowiednią firmę do postawienia domu?

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-01-25 10:17
Dodaj do Wykop.pl
Jak wybrać odpowiednią firmę do postawienia domu? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Mamy działkę pod budowę, pozałatwiane wszelkie sprawy urzędowe, projekt... Czas zatem przystąpić do budowy wymarzonego domu. Oczywiście nie będziemy tego robili sami, lecz zatrudnimy wyspecjalizowaną firmę, zajmującą się usługami budowlanymi. Na rynku działa wielu tego typu wykonawców, warto więc poświęcić odrobinę czasu i uwagi, aby znaleźć takiego, który przeprowadzi wszelkie prace w sposób solidny, a my nie przepłacimy oraz nie będziemy żałowali.


Dobra firma budowlana - cechy

Postawienie domu jest szeroko zakrojoną inwestycją, która wiąże się z koniecznością wykonania szeregu prac. Wymagają one specjalistycznej wiedzy, praktycznych umiejętności, doświadczenia, a także użycia odpowiedniego sprzętu oraz materiałów. Wykonawca, któremu powierzymy to zadanie, powinien dysponować tym wszystkim.

Dlatego, poszukując najlepszej firmy do postawienia domu, należy zwrócić uwagę na referencje. Czyli poznać opinie osób, które już wcześniej korzystały z usług danego wykonawcy. Najlepiej jest to zrobić, przeglądając internetowe fora budowlane lub portale ogłoszeniowe. Pamiętajmy, że jeśli w tychże opiniach często powtarzają się określenia związane z oszustwem lub naciąganiem, powinno to być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Oczywiście, im więcej pozytywnych ocen zbiera dana firma, tym lepiej nadaje się do postawienia naszego domu.

Kolejną cechą dobrego przedsiębiorstwa budowlanego jest doświadczenie. Warto zwrócić uwagę w szczególności na tych wykonawców, jacy długo działają na rynku i mogą się pochwalić licznymi wykonanymi inwestycjami.

Koniecznie trzeba upewnić się co do zakresu usług. A to dlatego, że każda firma budowlana pod sformułowaniem "kompleksowe usługi" może rozumie coś zupełnie innego. Aby więc uniknąć nieporozumień, obowiązkowo należy doprecyzować, jakie konkretnie usługi wchodzą w zakres wybranej oferty, a za co będziemy musieli dopłacić. Może się przykładowo okazać, iż w cenie domu nie ma np. fundamentu albo innego ważnego elementu.

No właśnie, cena - ma ona ogromne znaczenie. Trzeba jednak uważać na oszustów. Koniecznie należy sprawdzić, czy cena znacząco odbiega od średniej rynkowej w danym roku. Jeśli tak, powinniśmy zastanowić się, na ile dana firma jest godna zaufana. Zapoznać się z cennikiem i tym, co dokładnie obejmuje, trzeba, rzecz jasna, przed rozpoczęciem współpracy. Dobrą praktyką firm budowlanych jest przyjmowanie pieniędzy po wykonaniu wszystkich prac, a nie przed.


Umowa i gwarancja

Absolutnie nie powinno się robić niczego na dziko. Z wybranym usługodawcą trzeba zawrzeć umowę na piśmie. Musi ona być przejrzysta i nie pozostawiać wątpliwości, co wchodzi w skład oferty. Cechą dobrych przedsiębiorstw budowlanych jest dbałość o to, aby klienci po podpisaniu umowy nie musieli się już o nic martwić. Firmy takie, co bardzo istotne, udzielają gwarancji i rękojmi na swoje usługi. Niechęć do ich udzielenia powinna skłonić nas do nieprzyjmowania oferty.


Firma budowlana - jak znaleźć?

Wykonawcy do postawienia domu szukać możemy z polecenia, ale znacznie lepszym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnych portali ogłoszeniowych, gdzie z pewnością znajdziemy firmy budujące domy we Wrocławiu. Możemy poznać opinie dotychczasowych klientów, skorzystać z porównywarki ofert, a z wybranym wykonawcą sprawnie nawiązać kontakt za pośrednictwem maila, telefonu bądź chatu. Wszystkie oferty są sprawdzone i zweryfikowane, jesteśmy więc bezpieczni przed oszustami.

Reklama