Rywale Miedzi w Turcji już znani

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-01-27 07:17
Rywale Miedzi w Turcji już znani - fot. miedzlegnica.eu
fot. miedzlegnica.eu

Pierwszym sparingpartnerem podopiecznych trenera Radosława Belli będzie reprezentacja Korei Południowej U23, która przygotowuje się do udziału w Pucharze Azji (15 kwietnia - 3 maja). Turniej stanowi jednocześnie eliminacje olimpijskie. Trzy najlepsze drużyny wystąpią na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W Pucharze Azji zagra 16 drużyn, podzielonych na cztery grupy. Korea Południowa w pierwszej fazie rywalizacji spotka się w grupie B ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Chinami i Japonią. Reprezentacja Korei Południowej U23 sięgnęła po Puchar Azji w 2020 roku. Zespół z Dalekiego Wschodu będzie z pewnością wymagającym rywalem dla legniczan. Mecz zaplanowany został na 31 stycznia.


Nie będzie to pierwszy w historii pojedynek Miedzi z drużyną z Półwyspu Koreańskiego. Już 19 sierpnia 1979 roku legniczanie rozegrali mecz towarzyski z reprezentacją Phenianu (obecnie Pjongjang), stolicy Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. 

3 lutego zielono-niebiesko-czerwoni sprawdzą się na tle uzbeckiego PFK Qizilqum Zarafshon. To dwunasty zespół rozgrywanego systemem wiosna-jesień sezonu 2023 uzbeckiej Super Ligi. W elicie tego kraju występuje czternaście drużyn. Qizilqum utrzymanie na kolejną kampanię wywalczył po barażu z FK Qo'qon 1912.

Trzy dni po starciu z Uzbekami legniczanie zagrają z rumuńskim FC Corvinul 1921 Hunedoara. „Błękitne Kruki" występują na drugim poziomie rozgrywkowym w swoim kraju. Największym sukcesem klubu było zajęcie trzeciego miejsca w rumuńskiej elicie w sezonie 1981/1982. Corvinul w I rundzie Pucharu UEFA wyeliminował austriacki Grazer AK, natomiast w drugiej odpadł z bośniackim FK Sarajewo, reprezentującym wówczas Jugosławię. Klub upadł na początku XXI wieku, a kontynuatorem tradycji jest obecny FC Corvinul 1921 Hunedoara, drugi zespół dwudziestozespołowej rumuńskiej Liga 2 (odpowiednik polskiej Fortuna 1 Ligi).

Na zakończenie zgrupowania rywalem Miedzi będzie duński Boldklubben af 1893. To dziewiąta drużyna dwunastozespołowej 1 Dywizji. B.93 jest jednak jednym z najbardziej utytułowanych klubów Danii. W swym dorobku posiada aż dziewięć mistrzowskich tytułów i krajowy puchar. Ekipa grająca obecnie na stadionie Østerbro ostatni czempionat wywalczyła jednak w 1946 roku, a puchar w 1982 roku. W sezonie 1982/1983 Duńczycy wyeliminowali w Pucharze Zdobywców Pucharów Dynamo Drezno, z którym Miedź mierzyła się w meczu towarzyskim w zeszłym roku. B.93 ma w dorobku również osiem mistrzostw i trzy puchary Kopenhagi.

Plan sparingów w Turcji:

31 stycznia - reprezentacja Korei Południowej U23,

3 lutego - PFK Qizilqum Zarafshon (Uzbekistan),

6 lutego - FC Corvinul 1921 Hunedoara (Rumunia),

8 lutego - B.93 Kopenhaga (Dania).


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.