We Wrocławiu działa już nowa poradnia. To jedyna taka w mieście

Elżbieta Osowicz, WK | Utworzono: 2024-01-31 16:20 | Zmodyfikowano: 2024-01-31 16:21
We Wrocławiu działa już nowa poradnia. To jedyna taka w mieście - fot. Elżbieta Osowicz
fot. Elżbieta Osowicz

Specjaliści będą mieli za zadanie jak najlepsze, wielokierunkowe przygotowanie pacjenta do leczenia, najczęściej operacyjnego. Chodzi o to, by proces leczenia przebiegał jak najlepiej i by powrót do zdrowia oraz sprawności był jak najszybszy, tłumaczy pomysłodawca tego rozwiązania prof. Tomasz Banasiewicz:

- Człowiek, który często w momencie trafienia diagnozą nowotworową, jest zdruzgotany, dostaje miejsce, w którym przed rozpoczęciem leczenia będzie miał wsparcie żywieniowe, fizjoterapeutyczne i psychologiczne. Chodzi o to, żeby z tego pacjenta wyniszczonego chorobą uczynić człowieka, który ma siłę, chęć, motywację i możliwości, żeby z tą chorobą walczyć.

Na pacjentów DCOPiH z rozpoznanym rakiem, czekać będzie zespół specjalistów, którzy pomogą choremu uzyskać jak najlepsze efekty terapii, dodaje dr Bartosz Bieżyński:

- Pacjent spotyka się z dietetykami i fizjoterapeutami i z psychologiem. Pozwala mu to zdobyć takie trzy filary, które szykują go do tego leczenia onkologicznego. Zmiana nawyków żywieniowych, wzmocnienie organizmu. To wszystko po to, żeby to on mógł sam zacząć dbać o siebie i żeby to ta jego własna praca mogła potem procentować lepszymi wynikami leczenia.

Opieką poradni będą objęci jedynie pacjenci DCOPiH, zwłaszcza osoby z diagnozami nowotworów płuc oraz głowy i szyi. Z biegiem czasu zakres opieki zostanie rozszerzony na kolejne grupy pacjentów. Kierowanie do poradni będzie odbywać się za pośrednictwem lekarzy prowadzących.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.