Wybór wykonawcy nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu...z poślizgiem

Elżbieta Osowicz, MC | Utworzono: 2022-03-04 13:59 | Zmodyfikowano: 2022-03-04 14:01
Wybór wykonawcy nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu...z poślizgiem - fot. Projekt Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu (mat. prasowe)
fot. Projekt Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu (mat. prasowe)

Jednak jak dowiedziało się Radio Wrocław procedurę trzeba przesunąć co najmniej do końca miesiąca. Jak powiedział nam wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski dwie firmy biorące udział w dialogu technicznym złożyły zastrzeżenia do Krajowej Izby Odwoławczej:

Do przetargu zostało zaproszonych 5 wybranych firm, z którymi od dwóch lat toczyły się rozmowy. Wybrany wykonawca będzie miał 51 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Koszt budowy szpitala na Stabłowicach jest szacowany na ponad 700 milionów złotych. Jak mówi pełnomocnik dyrektora ds. rozwoju Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii Paweł Zawadzki jedna z firm wycofała się przed posiedzeniem KIO, a drugą udało się przekonać podczas rozprawy.

Jedna z firm biorąca udział w przetargu przysłała 250 pytań na które trzeba odpowiedzieć przed otwarciem ofert. Nowy termin wyłonienia wykonawcy planowany na koniec marca. 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.