Poloneza czas zacząć! Maturzyści z Jeleniej Góry zatańczyli w centrum

Jakub Thauer, JD | Utworzono: 2024-02-01 06:11 | Zmodyfikowano: 2024-02-01 06:13
Poloneza czas zacząć! Maturzyści z Jeleniej Góry zatańczyli w centrum - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

- Ten taniec oznacza, że trwają studniówki, a po nich już tylko nauka przed egzaminem. Istnieje nawet przesąd, że kto zatańczy poloneza na Placu Ratuszowym, ten zda egzamin maturalny - mówi Radiu Wrocław organizator Jakub Kisiel-Kiślański z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych:

„Jest to przede wszystkim integracja młodzieży z jeleniogórskich klas maturalnych. Kolejna edycja. Chcieliśmy, żeby wszyscy razem zatańczyli ten dostojny taniec, którym się zaczyna każdą studniówkę. Frekwencja dopisuje. Młodzież chce się integrować, chce wspólnie zatańczyć tego poloneza. Mam nadzieje, że to się na stałe wpisze do tradycji jeleniogórskiej.”

Młodzież musiała opanować kilkadziesiąt figur. Jak mówili maturzyści -był to dobry sprawdzian przed studniówką:

„Dla mnie to jest tradycja, bo od początku szkoły widziałam maturzystów, którzy tańczą w szkole i tańczą w Ratuszu i fajnie, że mogę w tym uczestniczyć. Ja jestem tu z przypadku, ale bardzo się cieszę. Uważam, że układ jest łatwy, prosty i przystępny dla każdego. Układ nie jest za trudny, ma on około 14-15 figur. Piękna polska tradycja - uwielbiam to tańczyć”.

Do wspólnego tańca włączyli się także przedstawiciele władz miasta, radni i mieszkańcy Jeleniej Góry. Inicjatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.