Ruszył nabór wniosków do Programu Wsparcia Rad Seniorów

Mateusz Florczyk, JD | Utworzono: 2024-02-11 14:43 | Zmodyfikowano: 2024-02-11 14:44
Ruszył nabór wniosków do Programu Wsparcia Rad Seniorów - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Wsparcie finansowe jest przeznaczone dla gmin lub powiatów z terenu województwa dolnośląskiego, przy których została powołana rada seniorów.

- Pomoże to w realizacji zadań będących inicjatywą rad seniorów - mówi Radiu Wrocław Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego:

"Wspólnie wymyśliliśmy taki mechanizm, polegający na tym, że samorząd województwa wspiera Radę Senioralną. Chcieliśmy dać seniorom narzędzia do współpracy i większego połączenia z gminami."

Łączna pula, którą Samorząd Województwa Dolnośląskiego może przeznaczyć to 500 tys. zł.-Program ma na celu wymianę dobrych praktyk, uświadamianie potrzeb osób starszych, określenie potrzeb rad seniorów, budowanie strategii polityki senioralnej oraz integrację i aktywizację seniorów - mówi Bogna Bartosz, Przewodnicząca Rady Seniorów Województwa Dolnośląskiego:

"Rady seniorów są już wpisane w przestrzeń i dyskurs społeczny publiczny, ze względu na to, że głos osób w wieku 60+, a jest ich coraz więcej i będzie coraz więcej, powinien być głosem ważnym."

Pomoc finansowa na realizację zadania w ramach programu nie może przekroczyć kwoty 10 tys. złotych, a wnioskodawca musi zapewnić wkład na poziomie minimum 20% wnioskowanej dotacji. W poprzedniej edycji programu dotacje otrzymały 33 samorządy na łączną kwotę 282 tys. złotych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.