Wyszarpane zwycięstwo Śląska w Zielonej Górze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-03-01 07:01
Wyszarpane zwycięstwo Śląska w Zielonej Górze - fot. wks-slask.eu

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Oba zespoły utrzymywały dobry balans pomiędzy defensywą i ofensywą, Śląsk częściej jednak musiał gonić wynik. Najważniejsze, że skutecznie, bo po pierwszej odsłonie wrocławianie prowadzili trzema punktami. W drugiej szybko tę różnicę odrobili jednak gospodarze i ponownie wyszli na prowadzenie. WKS, podobnie jak w pierwszej kwarcie, znów jednak nie dawał rywalom odskoczyć, a w końcówce kwarty zaatakował i znów wyszedł na prowadzenie. Do przerwy mogło być one okazalsze niż jedno oczko, ale dwie ostatnie akcje pierwszej połowy należały jednak do zielonogórzan.

W trzeciej kwarcie Śląsk od początku zaczął powiększać przewagę. Dobrze grał m. in. Daniel Gołębiowski, dzięki jego punktom prowadzenie Śląska wynosiło nawet 9 punktów. Znów jednak Zastal nie odpuścił i dogonił WKS. Śląsk zdołał jednak jeszcze zachować czteropunktową przewagę.

W ostatniej kwarcie oba zespoły walczyły do ostatniej akcji. Zastal najpierw szybko odrobił stratę, potem znów Śląsk doprowadził do pięciopunktowej różnicy. Od tego momentu wynik jednak wciąż oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce więcej chłodnej głowy zachowali wrocławianie i wygrali trudny mecz 80:76.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław 76:80 (17:20, 15:13, 19:22, 25:25).

Punkty:

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Darious Hall 25, A.J. English 16, Gligorije Rakocevic 12, Michał Kołodziej 8, Jan Wójcik 8, Marcin Woroniecki 3, Novak Music 2, Aleksander Lewandowski 2.

Śląsk Wrocław: Daniel Gołębiowski 18, Marek Klassen 16, Dusan Miletic 14, Jakub Nizioł 11, Hassani Grevett 7, Arciom Parachouski 7, Andrii Wojnałowycz 6, Aleksander Wiśniewski 1, Mateusz Zębski 0, Łukasz Kolenda 0.