Matka mając prawie 4 promile alkoholu i opiekowała się 3,5-letnią córką

GN, PAP | Utworzono: 2024-03-20 14:23
Matka mając prawie 4 promile alkoholu i opiekowała się 3,5-letnią córką - zdjęcie ilustracyjne: fot. RW
zdjęcie ilustracyjne: fot. RW

Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie otrzymali zgłoszenie od kuratora rodzinnego, iż podczas wizytacji u jego podopiecznych, zastał nietrzeźwą matkę małego dziecka.

"Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie kompletnie pijana 34-latka miała opiekować się swoją 3,5-letnią córką. Kobieta nie była w stanie utrzymać równowagi. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kobiety, które wykazało 3,9 promila alkoholu" - powiedziała w środę podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy KPP w Kłodzku.

Dodała, że policjanci nawiązali też kontakt z ojcem dziecka, którego nie było w tym czasie w domu. Ten też okazał się nietrzeźwy, dlatego dziewczynka została oddana pod opiekę dalszej rodzinie.

"Ustalono, że kobieta ma już ograniczone prawa rodzicielskie. Teraz materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnim dzieckiem zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Kłodzku. Ponadto policjanci sprawdzą, czy 34-latka naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia” - powiedziała policjantka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.