RWK: Film dla kosmitów i Nowe Horyzonty Tournée 2024

Krzysztof Majewski, Miłosława Bożek | Utworzono: 2024-04-05 11:03 | Zmodyfikowano: 2024-04-05 12:10
RWK: Film dla kosmitów i Nowe Horyzonty Tournée 2024 - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

16.00

Sprawdzamy repertuar kin. Od dzisiaj w kinach m.in. "Czerwone maki" o bitwie o Monte Cassino. Zobaczyć można też "Czerwone niebo", dobrze znany Christian Petzlod, tym razem zajmuje się słodko-gorzką historią o miłości z proekologicznym przesłaniem

16.30

Film opowiada historię trzynastoletniego, zamkniętego w sobie choć bardzo pomysłowego Jeremiego, który całe dnie spędza przed ekranem telefonu, tworząc filmy i wrzucając je do sieci. Kiedy mama zawozi go na wakacje do dziadka, chłopiec zaszywa się w leśnym domku na drzewie. Gdy wszystko wskazuje na to, że zanudzi się tam na śmierć, na jego drodze staje… robot, który przekazuje mu misję do wykonania: wypełniając tajemnicze polecenia, ma stworzyć film, który poleci w kosmos! Jest tylko jeden problem – jedno z zadań polega na tym, że trzeba znaleźć sobie kogoś do pomocy… Czy Jeremi, któremu nigdy nie brakuje niesamowitych pomysłów, otworzy się na innych i odważy na prawdziwą przyjaźń? Odpowiedź w kinie, odpowiedzi m.in. o powstawanie filmu, udzieli reżyser - Piotr Stasik. 

17.00

Nowe Horyzonty Tournée 2024. To już czas, za oknem ciepło, można spokojnie myśleć już o festiwalu Nowe Horyzonty. Przygotowujące do niego tournee - jeszcze w kwietniu. Zaprosi Stanisław Abramik.

18.00 

Serial. Netflix w tym tygodniu zaproponował "Ripley". Serial inspirowany świetnym filmem "Utalentowany pan Ripley".


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.