Florecista z Wrocławia znów najlepszy w kraju

PP/PAP | Utworzono: 2024-04-07 08:05
Florecista z Wrocławia znów najlepszy w kraju  - fot. Klub Szermierczy Wrocławianie

Finałowy pojedynek w turnieju indywidualnym florecistów, w którym spotkali się przedstawiciele dwóch pokoleń, był bardzo zacięty. Ostatecznie, 40-letni Rajski pokonał 24-letniego Jana Jurkiewicza (Toruńska Akademia Floretu) 15:13 i sięgnął po siódmy tytuł mistrza kraju. Pierwszy raz na najwyższym stopniu zawodnik Klubu Szermierczego Wrocławianie podium stanął w 2010 roku.
Z brązowymi medalami wrócą zawodnicy gdańskiego AZS AWFiS - Adam Jakubowski i Adam Podralski.

W turnieju florecistek triumfowała Martyna Jelińska (KU AZS UAM Poznań), która zdetronizowała Julię Walczyk-Klimaszyk i po raz pierwszy została mistrzynią kraju.

W niedzielę, na zakończenie imprezy, rozgrane zostaną turnieje drużynowe we florecie.