Przed nami finisaż wystawy „Szaleństwo rokoka!” w Pawilonie Czterech Kopuł

Piotr Osowicz, MC | Utworzono: 2024-01-12 17:56 | Zmodyfikowano: 2024-01-12 17:56
Przed nami finisaż wystawy „Szaleństwo rokoka!” w Pawilonie Czterech Kopuł - fot. Jenka Minh
fot. Jenka Minh
Przed nami finisaż wystawy „Szaleństwo rokoka!” w Pawilonie Czterech Kopuł - 0

Rokokowy seans filmowy, warsztaty tańca historycznego, performansy czy spektakl Teatru Czterech – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji zakończenia wystawy „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)” Do odwiedzenia Pawilonu Czterech Kopuł na wielki finisaż w ten weekend zaprasza jego kierowniczka - Iwona Bigos. -To jest wystawa dla każdego, każdy wyjdzie zadowolony i znajdzie coś co go zafascynuje.

„Szaleństwo rokoka!” to wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 75-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Pokazano na niej ponad 500 dzieł sztuki – od malarstwa, rzeźby i grafiki, poprzez złotnictwo, meble, porcelanę, ubiory i akcesoria mody aż po fotografie i instalacje wideo. Ekspozycję uzupełniają prace współczesnych artystów, dla których rokoko jest źródłem inspiracji. Na dwa z wielu wydarzeń zaprasza Iwona Bigos kierowniczka Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.

-Szczególnie zapraszam na performens sobotni o godzinie 19.09 przygotowany przez Teatr Czterech pod tytułem "Stan zero". No i kolejny finisażowy performens w niedziele o godzinie 17.00 Robe à la francaise przygotowany przez Annę Królikiewicz.

Ekspozycję „Szaleństwo rokoka!” uzupełniają prace współczesnych artystów, dla których rokoko jest źródłem inspiracji. To pierwsza w historii muzealnictwa wystawa poświęcona sztuce rokokowej i neorokokowej na Śląsku, a zarazem wielka afirmacja stylu, który w dalszym ciągu fascynuje, inspiruje i zaskakuje.
Wielki finisaż wystaw zakończy się w niedziele o 19.00.

Posłuchaj:

 

 

Reklama