Wielka Majówka na Partynicach

Jakub Dworzecki, JD | Utworzono: 2024-04-30 19:04 | Zmodyfikowano: 2024-04-30 19:06
Wielka Majówka na Partynicach - fot. Agata Wąadyczka / materiały prasowe
fot. Agata Wąadyczka / materiały prasowe

Atrakcje dla najmłodszych, obszerna strefa gastro, dolnośląskie winnice i browary, stoiska z rękodziełem, sesje warsztatów, zajęcia z jogi – to najważniejsze, ale nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy majówki.

3 maja od godz. 14:00 odbędą się wyścigi konne, w programie znalazło się siedem gonitw, do których zgłoszono 51 koni. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. 

Już po raz czwarty na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się trzydniowa majówka. Od środy do piątku organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji z wyścigowym finałem 3 maja.

Przez trzy dni na Partynicach będziemy mogli skorzystać z szerokiej oferty wystawców gastronomicznych, pojawią się m.in. przedstawiciele eko z Dolnego Śląska: zakwasy warzywne, octy owocowe, wypiekarnia smaku, gospodarstwo pasieczne „Bartnik Wiązowski”, czy pasieka pod Wielką Sową. Nie zabraknie wystawców rękodzielniczych, będą m.in.: workoplecaki, maskotki i pluszaki handmade, wyroby ze sznurka bawełnianego, zjawiskowe świece oraz biżuteria wyrabiana z japońskich koralików.

fot. Wiktor Rzeĺuchowski

Najmłodsi będą mogli liczyć na: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki oraz przejażdżki na kucykach z Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice. Działać będę również takie atrakcje jak: dmuchane zamki, autodrom, eurobungee, snowtubing czy kule „wipe-out”. W strefie warsztatów odbędą się zajęcia z jogi oraz warsztaty malowania szkatułek ze skarbami.

W piątek rozpoczyna się mityng wyścigowy. W programie znalazło się siedem gonitw na dystansach płaskich, w których rywalizować będą jeźdźcy w gonitwach dla koni pełnej krwi angielskiej (folbluty) oraz czystej krwi arabskiej (araby). Do wyścigów zgłoszono 51 wierzchowców. Rywalizować będą na dystansach od 1400 metrów do 2200 metrów. Już o godz. 13:00 odbędzie się oprowadzanie po stajni z przewodnikiem – obowiązują wcześniejsze zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Majówka na Partynicach, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Stoiska, warsztaty, atrakcje: 1-3 maja, 10:00 – 18:00

Wyścigi konne: 3 maja, 14:00 – 18:00


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.