"Roślinne wyspy filtracyjne"

GN, RW | Utworzono: 2024-05-14 11:44 | Zmodyfikowano: 2024-05-15 10:38
"Roślinne wyspy filtracyjne" - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności, organizacji pozarządowych i firm do zaangażowania na rzecz ochrony środowiska, w szczególności zachęcenie mieszkańców Wrocławia do podejmowania działań wpływających na poprawę stanu wód. Projekt jest przykładem oddolnej inicjatywy pokazującej integrację oraz równość środowisk i pokoleń w rozwiązywaniu problemu zanieczyszczenia środowiska wodnego, w tym rzeki Odry, nad którą żyjemy. Polega na opracowaniu autorskiego projektu wyspy filtracyjnej, zbudowanie testowych wysp, zwodowanie na rzece oraz zbadanie ich skuteczności w procesie oczyszczania wody. Wyspy filtracyjne pełnią funkcję fitoremediantów, tj. rośliny "wyciągają" z wody m.in. metale ciężkie, które zostają uwięzione w roślinnych tkankach.

W działania projektowe zaangażowani są Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. rtm. Witolda Pileckiego., Liceum Ogólnokształcącego nr V im. Generała Jakuba Jasińskiego, Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej, Nauczyciele, Pracownicy firmy 3M, mieszkańcy Wrocławia i okolic.

Razem, wykorzystując pozytywną energię, wiedzę i doświadczenie, zaprojektujemy, wykonamy i przycumujemy na Odrze 5 wysp; dla rzeki i dla nas.

Wszystko pod bacznym okiem zespołu z H2O SciTech – Instytutu Wody.

Patronat medialny nad projektem sprawuje Radio Wrocław i Radio RAM.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.