Wrocław miastem poezji. Rozpoczyna się 9. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius

Ewa Zając, GN | Utworzono: 2024-05-14 13:30 | Zmodyfikowano: 2024-05-14 13:31
Wrocław miastem poezji. Rozpoczyna się 9. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Debaty, dyskusje, koncerty, dyżury poetyckie, a nawet...rozgrywki w bule wypełnią program Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius, który po raz 9. rozpoczyna się we Wrocławiu. Hasłem tegorocznej edycji jest "sukces" - rozumiany nieco przewrotnie.

- Poezja kojarzy się z niszą, poezja kojarzy się z czymś do czego przymusza się nas w szkole. Poeci i poetki na pewno nie kojarzą się z osobami, które sprzedają książki w jakichś niesamowitych nakładach, więc poezja z sukcesem się nie kojarzy. I my właśnie w tym roku będziemy starać się o tym sukcesie wokół poezji porozmawiać, jak w ogóle jest rozumiany przez poetów, poetki, wydawców poezji - wyjaśnia Waldemar Mazur z z Wrocławskiego Domu Literatury, organizatora festiwalu.

W stolicy Dolnego Śląska pojawi się ponad setka gości - krytyków, znawców poezji oraz autorów, którzy będą przedstawiali swoją twórczość:

- Bardzo nowe wiersze, premierowe na pewno pojawią się w piątek wieczorem 17 maja. Na koniec tego dnia odbywać się będzie Turniej Jednego Wiersza im. Wojaczka. Kilkadziesiąt osób będzie prezentowało swoją nową poezję. Większość z tych osób to pewnie będą debiutanci, większość z tych wierszy pewnie pierwszy raz publicznie przeczytają - mówi Waldemar Mazur.

Przed otwarciem festiwalu ogłoszono nominacje do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius" oraz tegoroczną laureatkę Silesiusa za całokształt twórczości, została nią poetka Marzanna Bogumiła Kielar.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.